Golenie, depilatory, wosk czy kremy rozpuszczające włoski – dają dobre, ale nietrwałe efekty. Gdy liczy się skuteczność, postaw na depilację laserem!

Walka z niechcianym owłosieniem nie musi być mozolna. Dzisiaj do dyspozycji jest również depilacja laserowa – to nowoczesna metoda usuwania włosków z ciała oraz twarzy, która pozwala na pozbycie się ich raz na zawsze.

Jak dokładnie działa depilacja laserowa? Kto może poddać się temu zabiegowi? Ile będziemy musieli za niego zapłacić? Gdzie najlepiej go wykonać? Sprawdź teraz!

Depilacja laserowa – co to jest?

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania niechcianego owłosienia przeznaczona dla kobiet oraz dla mężczyzn. Stosuje się wtedy specjalne urządzenia emitujące wiązkę laserową, która skutecznie usuwa mieszki włosowe wraz z włoskami, nie dopuszczając do ich ponownego odrastania.

Technika depilacji laserowej działa na zasadzie fototermolizy selektywnej – oznacza to, że laser oddziałuje na ciemny pigment we włoskach, czyli na melaninę. Melanina we włoskach wchłania energię światła laserowego, a następnie przekształca ją w energię cieplną, która niszczy mieszek i włosek.

Z tego też względu depilacja laserowa rekomendowana jest przede wszystkim dla osób z ciemniejszymi włoskami – wtedy jej skuteczność jest największa.

Depilacja laserowa pozwala na usunięcie niechcianych włosków z różnych miejsc:

  • nogi – uda, kolana i łydki

  • strefa bikini

  • pachy

  • plecy i tors

  • twarz

  • ręce

  • pośladki i szpara międzypośladkowa

Wobec tego depilacja laserem pozwala na usunięcie owłosienia z całego ciała – można wtedy cieszyć się aksamitnie gładką skórą na zawsze!

Czy jeden zabieg depilacji laserowej jest wystarczający?

Wiele osób uważa, że wystarczy tylko pojedynczy zabieg laserem, aby na trwałe usunąć wszystkie niechciane włoski. Jednak w rzeczywistości konieczne jest wykonanie serii zabiegów, aby osiągnąć oczekiwane efekty.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że depilacja laserowa działa tylko na te włoski, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu – anagenu. Inne włoski mogą znajdować się wtedy w pozostałych fazach – fazie zaniku (katagenu) lub też w fazie wypadania (telogenu).

Zatem po jednokrotnym zabiegu depilacji laserowej można usunąć do 40-60 proc. włosków z danej partii. Gdy chcemy usunąć większość włosków, konieczne jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów w zależności od wskazań specjalisty.

Następnie zaleca się również prowadzenie zabiegów przypominających, które służą zachowaniu optymalnych rezultatów. Zabieg te wykonuje się raz na rok lub raz na kilka lat zależnie od szybkości odbudowy mieszków włosowych i odrostu włosków.

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej?

Aktualnie depilacja laserowa nie jest już tak drogim zabiegiem jak kiedyś. Przykładowo, za depilację ud oraz łydek zapłacimy około 600-700 złotych. Depilacja strefy bikini to koszt od 200 do 500 złotych, natomiast za pachy zapłacimy około 150 złotych.

Pamiętajmy o tym, że depilacja laserowa wymaga wykonania serii zabiegów w odstępach co około 4-6 tygodni. Wiele gabinetów oferuje specjalne pakiety, które pozwalają na uzyskanie jeszcze niższych cen za zabiegi!

Gdzie warto wykonać zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie lub klinice specjalizującej się w prowadzeniu tego rodzaju zabiegów.

W Krakowie usługi tego rodzaju oferuje gabinet Beauty Tower, który do depilacji laserowej wykorzystuje laser diodowy LightSheer – jeden z najnowocześniejszych laserów stosowanych w tych zabiegach.

Artykuł Partnera