Uporczywy nadmiar kilogramów w postaci tkanki tłuszczowej to zmora wielu osób, które zmagają się z nadwagą. Pozbycie się zbędnego ciężaru z organizmu bywa bardzo trudne, a praca nad kształtowaniem sylwetki wymaga systematyczności i samozaparcia. Są jednak spo-soby, dzięki którym można wspomóc odchudzanie i szybciej uzyskać wymarzony efekt.

Redukcja niechcianej i opornej tkanki tłuszczowej jest możliwa tylko wtedy, gdy kompleksowo wprowadzony zostanie szereg działań sprzyjających utracie kilogramów. W procesie odchudzania ważne jest, aby pozostać konsekwentnym, nie poddawać się i myśleć o zmianach długoterminowo. Nie wystarczy działać jednorazowo, trzeba zmienić swoje codzienne nawyki.

Dieta to podstawa!

Bez właściwej, odpowiednio zbilansowanej i pełnowartościowej, bogatej w mikro i makroelementy diety nie można myśleć o zmianach w swoim organizmie. Odrzucenie niezdrowych nawyków żywieniowych jest kluczowe dla kształtowania się sylwetki i pozbycia zbędnych kilogramów.

Ważne, aby rozpisać sobie codzienne posiłki w odpowiednich odstępach czasowych, a ich skład i wartość energetyczna musi być dostosowana do podjętej aktywności fizycznej i trybu życia. Dieta nie musi być ciągłym wyrzekaniem się smacznych potraw, można jeść zdrowo, niskokalorycznie, a do tego pysznie. Jeśli zmiana jadłospisu stanowi problem, można udać się do dietetyka, który rozpisze go w taki sposób, aby nie sprawiał większych trudności i był spersonalizowany.

Ponadto trzeba pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Woda stanowi dla niego bardzo istotną rolę, dlatego warto mieć ją zawsze przy sobie. Należy popijać ją małymi łykami, za to często, aby w ciągu całego dnia wypić około 2 litrów.

Ruch to zdrowie

Regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Dla fanatyków sportów i ćwiczeń fitness znajdzie się wiele ciekawych propozycji. Może to być siłownia, pływanie, jazda na rowerze, tenis, bieganie, piłka nożna, jazda na rolkach – w zależności od upodobań. Jeśli problem z nadwagą jest duży albo brakuje czasu na dodatkowe aktywności, wystarczy wybrać się na codzienny spacer, zrezygnować z jeżdżenia samochodem na koszt jazdy rowerem do pracy, czy wchodzić po schodach zamiast poruszać się windą. Na początek wystarczy, a organizm będzie wdzięczny za dodatkową porcję ruchu.

Niezawodne zabiegi na ciało

W niektórych przypadkach dieta i ćwiczenia to za mało, aby poprawić metabolizm i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na pomoc przychodzą sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym połączenie wszystkich elementów terapii odchudzającej będzie skuteczne, a rezultaty widoczne.

Wiele osób boryka się z problemem nadwagi lub otyłości. Należy pamiętać, że to nie wyłącznie kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowie. Wprowadzenie zmian i działanie w kierunku pozbycia się kłopotliwych i nadmiernych kilogramów, tzn. połączenie diety, ćwiczeń i zabiegów kosmetycznych, daje najlepsze rezultaty. To wpływa zarówno na wygląd oraz zdrowie, ale także często na równowagę psychiczną – podkreśla mgr kosmetolog Aleksandra Rabenda z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Jednym z zabiegów, które najlepiej sprawdzą się podczas walki z tkanką tłuszczową jest kriolipoliza, czyli uszkadzanie komórek tłuszczowych za pomocą niskiej temperatury, która spada nawet do -11C°. Wykonywanie jej nowoczesną metodą przy użyciu dobranej głowicy urządzenia ZELTIQ CoolSculpting polega na zassaniu fałd tłuszczu i schłodzeniu tkanki pomiędzy dwoma panelami. Specjalne sensory zapobiegają odmrożeniu, dzięki czemu metoda ta jest całkowicie bezpieczna. Dzięki unikalnym i wielofunkcyjnym głowicą jesteśmy w stanie wykonać zabieg na praktycznie każdej problematycznej partii ciała.

Drugim rodzajem zabiegu jest fala uderzeniowa w postaci fal akustycznych i elektrycznych, które rozbijają złogi tłuszczowe. Urządzenie medyczne, za pomocą którego jest przeprowadzany, EAT SkinShock sprawia, że energia przenika w głąb tkanki za sprawą głowicy rozpraszającej fale akustyczne. Dodatkowo, w połączeniu z drenażem limfatycznym efekty widać już po pierwszym działaniu. Drenaż limfatyczny jest też doskonałym uzupełnieniem zabiegu kriolipolizy.

Szczególnie w przypadku tkanki tłuszczowej, która jest bardzo oporna lub spora otyłość nie pozwala na wykonywanie intensywnych aktywności fizycznych, powyższe zabiegi będą bardzo pomocnym wsparciem w procesie odchudzania. Najważniejsze jest, aby podjąć decyzję oraz działania dotyczące zmian, a także postarać się w nich wytrwać. Organizm i sylwetka z pewnością się za to odwdzięczą.