Dobry olejek do opalania pomoże Ci nie tylko uzyskać piękną, jednolitą opaleniznę, ale przede wszystkim ochroni Cię przed szkodliwym działaniem promieni UV i chorobami skóry. Zastanawiasz się, jaki olejek do opalania sprawdzi się najlepiej i czy wysokość filtru jest najlepszym kryterium wyboru? Dowiedz się, jaki olejek będzie idealny dla Ciebie.

 

Olejek vs balsamy i kremy do opalania

Jeśli lubisz opaloną, lekko brązową skórę, a latem poświęcasz długie godziny na leżenie na słońcu, zapewne wiesz, jakie ryzyko niesie za sobą długotrwałe obcowanie skóry z promieniami UV. Na szczęście na rynku jest mnóstwo produktów, które chronią skórę przed działaniem słońca. Dlaczego jest to takie ważne? Kosmetyki przeciwsłoneczne chronią Twoją skórę nie tylko przed poparzeniem, ale także innymi, wynikającymi z opalania chorobami skóry. Ponadto stosowanie ochrony przeciwsłonecznej sprawia, że nasza skóra starzeje się wolniej. Ze względu na wszystkie powyższe czynniki warto chronić skórę przed słońcem i wybrać najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb ochronę.

 

Olejek do opalania to alternatywa dla tych, którzy nie chcą już stosować lepkich i ciężkich w rozsmarowaniu kremów i balsamów przeciwsłonecznych. Zdecydowaną zaletą olejków jest to, że – dzięki płynnej konsystencji – łatwo rozprowadzić je na skórze, a nierzadko występują w formie sprayu, którego aplikacja jest przyjemna i łatwa. Niestety olejki do opalania często tworzą na skórze bardzo gęstą i świecącą się warstwę, która nie wszystkim może odpowiadać. W takim przypadku można zdecydować się na tak zwany suchy olejek. Jaka jest różnica między jednym a drugim?

 

Jaki olejek do opalania? Dostosowany do Twoich potrzeb

Mianem suchego olejku określa się te produkty, które charakteryzują się większą wchłanialnością i niepozostawianiem na skórze ciężkiego, tłustego filmu. Dzięki temu możesz zastosować suchy olejek tuż przed wyjściem, nie obawiając się, że na Twojej sukience lub koszulce i spodenkach zostaną tłuste, trudne do usunięcia plamy. Sucha wersja olejku do opalania sprawia, że jego użytkowanie jest prostsze i przyjemniejsze, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości tłustego olejku. Reasumując: suchy olejek to sprawdzone połączenie ochrony, wygodnej aplikacji i fantastycznej wchłanialności produktu do opalania.

 

Olej olejkowi nierówny

Nie tak dawno temu niektóre osoby naturalny olejek do opalania kojarzyło z używanymi w kuchni olejami roślinnymi. Smarowały nimi ciało, licząc na ochronę przed słońcem, podczas gdy narażały się tylko na rozległe poparzenie słoneczne i inny choroby skóry. Co kryje się za mianem naturalnego olejku do opalania? Są to przede wszystkim te produkty, które:

  • są 100% naturalnym olejem z naturalną ochroną przeciw promieniom UV,
  • zawierają w składzie oleje roślinne z taką właściwością.

 

Wśród olejów roślinnych ze zdolnością ochrony przeciwsłonecznej znajdą się na przykład olej z marchwi czy olej z pestek malin. Warte podkreślenia jest jednak to, że oba te oleje wykazują jedynie niewielką zdolność do ochrony przed promieniami UV, a wyniki badań na ten temat nie są jednoznaczne. 

Zakładając jednak, że oba te oleje chronią nas przed słońcem, przyjmuje się, że olej z marchwi zapewnia ochronę na poziomie 30-40 SPF, zaś olej z pestek malin 30-50 SPF. Jeśli zastanawiasz się, jaki olejek do opalania z naturalnym składem wybrać, kieruj się przede wszystkim tym, aby nie był to olej konkretnego typu, ale olejek, który w składzie zawiera również substancje silnie chroniące skórę przed promieniami UV.