Niezależnie od płci, każdy chce na dłużej zachować młody wygląd skóry. Panie z radością testują kolejne kosmetyki, chodzą na zabiegi do profesjonalnych salonów, przygotowują specjalne maseczki. Z Panami wygląda to różnie, choć i wśród nich więcej niż kilka lat temu jest chętnych na stosowanie kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Co musi się znaleźć na ich półce z kosmetykami?

Prawidłowe nawilżanie każdego typu cery czyni ją gładką w dotyku i zdrową. Sięgając po produkty przygotowane z myślą o konkretnych potrzebach, można czerpać wiele korzyści. Nie bez powodu kremy dla mężczyzn i inne kosmetyki dla Panów cieszą się większą popularnością niż jeszcze kilka lat temu. Co zachęca do ich stosowania?

Dlaczego kremy dla mężczyzn są potrzebne?

Powszechnie panuje opinia, że Panowie starzeją się wolniej. I jest to prawda. To wynika z budowy ich skóry. Nie znaczy to jednak, że proces ten całkowicie ich omija. Ich skóra jest nieco grubsza niż u kobiet. Właśnie przez to jest lepiej nawilżona, a zmarszczki są później widoczne. Nie zmienia to faktu, że ich cera też potrzebuje pielęgnacji. U Panów najczęstszym kłopotem jest nieestetyczne świecenie i pojawianie się trądziku. Dzięki stosowaniu dobrych kosmetyków problemy te są mniejsze.

Jakie wybrać?

Ze względu na różnice w budowie skóry, kremy dla mężczyzn mają nieco inną konsystencję i skład. Są lekkie i muszą łatwo się wchłaniać, by dotrzeć do głębszych warstw skóry. Istotne jest to, że do samej pielęgnacji nie wystarczy sam krem do twarzy. Warto sięgnąć też po kremy pod oczy. Małe i niepozorne, ale ważne! Skóra wokół oczu jest najbardziej delikatna, najłatwiej traci jędrność. Jest to miejsce na twarzy, gdzie zmarszczki widać najszybciej. Procesy starzenia można opóźnić właśnie dzięki kremom pod oczy.

Podczas codziennej pielęgnacji nie można zapominać o oczyszczaniu. Absolutnie nie można myć twarzy mydłem, to ją tylko będzie przesuszać i spowoduje podrażnienia. Jest za to szereg żeli do mycia twarzy dla mężczyzn, po które trzeba sięgać rano i wieczorem. Ze względu na zmianę pH po myciu skórę przeciera się tonikiem, który pH znormalizuje. Na tak przygotowaną cerę nanosi się krem i można mieć pewność, że składniki aktywne dotrą głębiej.

Jak przekonać mężczyznę do kremu?

Panowie nie zawsze chętnie sięgają po krem, czasem potrzebują w tym drobnej kobiecej pomocy… Prezenty w formie kosmetyków nie są nowością, za to są sposobem na to, by zachęcić Panów do większej dbałości o swoją cerę. Idąc do sklepu, kobiety muszą zwrócić uwagę, by na opakowaniu była zawarta informacja, że jest to produkt dla mężczyzn. Dzięki temu unikną tłumaczeń, że to jest „dla bab”. Poza tym kosmetyki te mają przyjemny zapach, daleko odbiegający od kremów dla kobiet. Panowie będą chętniej sięgać po coś, co powstało specjalnie dla nich. Kosmetyki dedykowane mężczyznom wypuszcza wiele znanych marek. Kupując produkty renomowanego producenta, można zyskać pewność, że nie wywołają podrażnień i nie pojawi się pretekst do odstawienia kremu.Artykuł partnerski