Jesteś przedsiębiorcą? Martwią Cię stale rosnące opłaty za prowadzenie firmy oraz koszta z tym związane? Na szczęście jest coś, na czym możesz zaoszczędzić! Czyli wózki widłowe spalinowe! W poniższym artykule zaprezentujemy Ci - gdzie kupisz je szybko i tanio, a do tego, co możesz zyskać dodatkowo.

Wózki widłowe spalinowe to urządzenia transportu bliskiego, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Wydajne, solidne, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Z powodzeniem radzą sobie z pracą w deszczu i wietrze. Dzięki dobrej przyczepności, mogą poruszać się także po mokrych czy śliskich powierzchniach. A kabina zapewnia im w zimie - ciepło, latem natomiast - osłonę przed słońcem.
Dziś już nikt nie wyobraża sobie prac związanych z rozładunkiem czy załadunkiem towarów (szczególnie palet lub ładunków wielkogabarytowych) bez pomocy wózków widłowych spalinowych.
W poniższym artykule:

 • podpowiemy Wam, które marki produkują najlepszej jakości wózki widłowe spalinowe;
 • co zrobić, gdy nie stać Was na zakup nowych urządzeń - gdzie warto szukać ofert używanych pojazdów, tak aby mieć pewność, co do ich dobrego stanu technicznego;
 • a także gdzie można wynająć wózki widłowe spalinowe na długi lub krótki termin.

Sprawdzone i solidne wózki widłowe spalinowe

W dobie, gdy wszystkie produkty i urządzenia są łatwo dostępne, trudno odpowiedzieć sobie jednoznacznie na pytanie - który wózek widłowy spalinowy sprawdzi się najlepiej w mojej firmie? Niestety, zwykle dokonując zakupu, trzeba zrezygnować z czegoś, na rzecz czegoś innego. Gorzej, jeśli w tym przypadku przedsiębiorcy rezygnują z jakości na rzecz niskiej ceny.
Warto podkreślić, iż jakość wykonania oraz materiałów użytych przy produkcji wózków jezdniowych unoszących jest bardzo ważna. Przekłada się zarówno na późniejszą wydajność wózka widłowego, jak i jego żywotność.
Markowe wózki, wyposażone w dobrej jakości elementy są w stanie posłużyć nawet 2 razy dłużej niż kiepskiej jakości sprowadzane z Azji “odpowiedniki”. Zatem jeśli nawet początkowo cena oryginalnego sprzętu wydaje się znacznie większa, warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw zakupu markowych wózków widłowych spalinowych.
Wieloletnie doświadczenie w branży oraz stale rosnące grono klientów na czoło wysuwają dwie znane i cenione marki wózków widłowych:

 • Manitou - ich wózki widłowe spalinowe znajdziecie tutaj;
 • Toyota-Widłowe - ofertę możecie sprawdzić tu.

Ponadto wózki widłowe spalinowe wielu znanych marek można znaleźć także na popularnych składach wózków widłowych nowych i używanych. Np. ofertę na wózki widłowe spalinowe Lemarpol znajdziecie tutaj.

Sprawdzone i solidne wózki widłowe spalinowe

Plusy zakupu oryginalnych wózków widłowych

Istnieje wiele korzyści z zakupu oryginalnych, markowych urządzeń transportu bliskiego. W tym m.in.:

 • długa żywotność sprzętu;
 • niewielka awaryjność;
 • łatwy dostęp do dodatkowego kompatybilnego osprzętu czy części zamiennych;
 • schematy budowy znane serwisantom (szybsza naprawa);
 • uniwersalizacja obsługi.

Minusy zakupu markowych wózków

Jedynym minusem zakupu nowych markowych urządzeń jest ich cena. Koszt nowego markowego pojazdu to wydatek od 60 tysięcy złotych wzwyż (w zależności od typu urządzenia).
Wielu dealerów wózków widłowych oferuje możliwość rozłożenia płatności na raty, jednak jeśli dla potencjalnych nabywców cena jest wciąż za wysoka, warto pomyśleć o innego rodzaju rozwiązaniu - np. zakupie używanego sprzętu.

Używane wózki widłowe spalinowe

Dużym powodzeniem cieszy się obecnie sprzedaż używanych wózków widłowych. Używane pojazdy są znacznie tańsze - nawet o 50%, co umożliwia ich zakup bez konieczności ponoszenia nadmiernych kosztów.
Przy zakupie używanych wózków spalinowych najważniejsza jest ich stan techniczny i resurs (o tym, czym jest resurs możecie poczytać tutaj). Warto decydować się na zakup urządzeń ze sprawdzonych źródeł, jakimi są np. składy wózków widłowych czy pośredniczący w sprzedaży dealerzy wózków widłowych różnych marek. Kupując używany wózek spalinowy w takim miejscu można mieć pewność, że jego stan techniczny będzie zgodny z dokumentacją. Ponadto często można otrzymać także gwarancję na zakup używanego sprzętu.

Używane wózki widłowe spalinowe

O co zadbać kupując używany wózek widłowy spalinowy

Wybierając używany wózek widłowy spalinowy sprawdź dokładnie jego stan techniczny:

 • przeprowadź kontrolę eksploatacyjną;
 • sprawdź, które części były wymieniane i czy nowe, zamontowane części są oryginalne;
 • dokładnie przetestuj sprawność i działanie wszystkich najważniejszych układów - w tym układu hydraulicznego, kierowniczego, hamulcowego itd.;
 • sprawdź, jak pracuje silnik - czy nie ma problemu z odpalaniem, czy chodzi równomiernie;
 • oceń czy emisja spalin nie jest zbyt duża/nieregularna;
 • przeprowadź próbę z obciążeniem, aby sprawdzić czy widły z maksymalnym dopuszczalnym ładunkiem nie opadają za szybko.

Przed zakupem używanego sprzętu warto jego stan techniczny dokładnie sprawdzić, w jednym z popularnych serwisów wózków widłowych (np. tu), gdzie profesjonaliści będą w stanie dokładnie określić zdolność pojazdu do pracy.

Wynajem wózków spalinowych

Ostatnią propozycją dla osób, które potrzebują skorzystać z pomocy wózków widłowych spalinowych w swoim przedsiębiorstwie jest opcja wynajmu urządzeń. Wynajem krótko lub długoterminowy jest najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy dysponują najmniejszym budżetem lub potrzebują sprzętu tylko na krótki, określony czas.
Większość wypożyczalni wózków widłowych posiada w swojej ofercie także możliwość wynajęcia wózka widłowego wraz z pracownikiem, co sprawdza się idealnie w przypadku, gdy żaden z pracowników firmy nie posiada uprawnień na kierowanie pojazdami UTB lub w okresie wzmożonej ilości zamówień, gdy liczy się każda dodatkowa para rąk do pracy.

Podsumowanie

Podsumowanie

W powyższym artykule zaprezentowaliśmy Wam 2 sposoby na to, jak kupić dobry wózek widłowy spalinowy oraz dodatkową możliwość, dla tych przedsiębiorców, którzy dysponują mocno ograniczonym budżetem - czyli wynajem wózków widłowych.
Pamiętajcie, że bez różnicy, czy zdecydujecie się na zakup nowych czy używanych wózków widłowych spalinowych, należy o nie dbać, poddawać regularnym przeglądom oraz wykorzystywać tylko i wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem.