Ponad 200 mld USD rocznie przepływa przez sieć płatności elektronicznych B2B, dla której rozwiązania informatyczne opracowała w Krakowie firma GlobalLogic Polska. Aktualnie sieć skupia pond 400 tys. firm, głównie z USA. To jedna z największych i najszybciej rozwijających się elektronicznych sieci płatności B2B. GlobalLogic Polska to pierwsza firma w naszym kraju, która opracowała rozwiązania informatyczne zastosowane w sieci płatności B2B, działającej na tak dużą skalę.

Firmy rezygnują z czeków

Coraz więcej firm w USA docenia zalety elektronicznych sieci płatności B2B i rezygnuje z tradycyjnych płatności realizowanych przy pomocy czeków – stwierdza Piotr Krzysztofik, prezes zarządu GlobalLogic Polska i Chorwacja. Istotny wpływ na zwiększenie intensywności tego procesu ma szereg nowych rozwiązań informatycznych zastosowanych w sieci płatności B2B, dla jednego z naszych klientów w USA. W ich  opracowaniu uczestniczył krakowski oddział GlobalLogic Polska.  To skomplikowany projekt, którego wykonanie wymagało dużej wiedzy na wszystkich poziomach firmy – inżynierskim, programistycznym i zarządczym.

Przejście z papierowych transakcji do płatności elektronicznych

W trakcie rozbudowy sieci płatności elektronicznych B2B wdrożono szereg nowych rozwiązań informatycznych. Ich zastosowanie umożliwiło wprowadzenie zintegrowanego systemu transakcyjnego. Efektem jest możliwość wykonywania, w jednym procesie, płatności  m.in. za pomocą czeków, kart, oraz  elektronicznego systemu płatności natychmiastowych ACH (ang. Automated Clearing House). Użytkownicy sieci płatności B2B mogą teraz przejść z transakcji papierowych na elektroniczne i otrzymać dostęp on-line do kompletnych informacji na temat swoich operacji finansowych.

Przebudowa rdzenia systemu

Projekt podzielono na szereg etapów. Stopniowo przebudowano stary rdzeń systemu (silnik przetwarzania płatności), wdrożono funkcję fakturowania, uruchomiono procedurę zwrotu płatności, która jest koniecznością na rynku amerykańskim. Opracowano rozwiązania informatyczne, które  znacznie zwiększyły poziom ochrony danych posiadaczy kart płatniczych oraz wzmocniły kontrolę dostępu do nich.

Integracja systemów informatycznych

Opracowano także interfejs programistyczny aplikacji - API (ang. application programming interface). Rozwiązanie zostało wykorzystane do integracji systemów informatycznych dedykowanych nowym partnerom sieci płatności elektronicznych B2B.

 

 

 

 

GlobalLogic – siła innowacji wprost z Doliny Krzemowej

Firma GlobalLogic powstała w 2002 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. GlobalLogic to lider w zakresie rozwoju cyfrowej transformacji produktu. Inżynierowie firmy kreują świat przyszłości, projektując i tworząc innowacyjne rozwiązania w obszarze nowych technologii dla branży finansowej, motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, automatyzacji przemysłu, medycznej, bezpieczeństwa i aplikacji mobilnych.

W Polsce GlobalLogic działa od 2015 roku. W naszym kraju firma ma 5 oddziałów. Znajdują się one we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie i Zielonej Górze. Aktualnie GlobalLogic Polska zatrudnia 1150 osób. Jeszcze w tym roku zaplanowano wzrost zatrudnienia o 350 osób do 1500 pracowników.

 

Więcej o GlobalLogic Poland na: www.globallogic.com/pl