Firmy, które trudnią się sprzedażą i prowadzeniem magazynu potrzebują odpowiednich narzędzi, które uproszczą prace biurowe i związane z magazynowaniem. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie programu do fakturowania z magazynem. Za dobry przykład posłuży program Faktura Small Business Handel.

Jakie dokumenty wystawia się w firmach?

Przedsiębiorcy prowadzący różne działalności niezależnie czy są czynnymi podatnikami VAT czy też zwolnionymi zobowiązaniu są do prowadzenia i przygotowywania różnych dokumentów. Ważne jest aby program do faktur, z którego korzysta firma umożliwiał wystawienie takich dokumentów jak np. faktura vat, faktura bez vat, faktura proforma, faktura zaliczkowa, faktura końcowa, faktura eksportowa, faktura WDT, faktura uproszczona, faktura VAT marża, faktura złom czy faktura z odwrotnym obciążeniem. Jeżeli firma jest nastawiona na zwiększoną sprzedaż, wówczas z pewnością będzie korzystała z takich dodatkowych dokumentów jak: przyjęcie zewnętrzne, przyjęcie wewnętrzne, rozchód wewnętrzny, przesunięcie międzymagazynowe czy wydanie z magazynu. Dodatkowo wystawiane są inne dokumenty jak np. paragon fiskalny czy dowód sprzedaży.

Dobry program do wystawiania faktur z magazynem

Program magazynowy powinien być jednocześnie fakturującym, tak aby użytkownik bez trudu mógł kontrolować zarówno dokumenty sprzedażowe jak i magazynowe. Faktura Small Business Handel to program magazynowy, który posiada różne przydatne funkcjonalności. Narzędzie łączy w sobie moduł do faktur z magazynowym. Użytkownik otrzymuje szybkie i przejrzyste oprogramowanie. Program pozwala wystawiać dokumenty w rożnych walutach i językach. Kurs pobierany jest automatycznie ze strony NBP. Podobnie jak dane kontrahenta - program automatycznie pobierze je z CEIDG, gdy zostanie wpisany numer NIP firmy klienta. Istnieje możliwość seryjnego drukowania faktur, cyklicznego wysyłania do klientów (e-mailem), kategoryzowania klientów i towarów, co ułatwia nawigację czy szeroko rozumianą personalizację w postaci dodawania własnego logo, pieczęci, ustawiania czcionki itp. Program jest aktualizowany o wprowadzane regulacje prawne. Korzystający stale może liczyć na wsparcie pomocy technicznej. Moduł magazynu pozwala kontrolować na bieżąco stany posiadanych towarów, co umożliwia np. przeprowadzenie szybkiej inwentaryzacji. Be trudu można stworzyć przydatne cenniki, oferty czy zamówienia.

Przedsiębiorca szukający programu do fakturowania i kontroli magazynu powinien wziąć pod uwagę wszystkie przytoczone funkcjonalności z programu Faktura Small Business Handel. Proste fakturowanie jest możliwe, wystarczy tylko zaopatrzyć się w niezawodne oprogramowanie.

Artykuł partnera