Przedsiębiorcy poszukują dobrego programu do fakturowania. Szczególnie zwracają uwagę na posiadane przez nie funkcjonalności. Dobry program powinien mieć opcje, które będą pomocne w pracy oraz ułatwiać prowadzenie biznesu i przeprowadzanie transakcji z kontrahentami.

Zalety dobrego programu do faktur

Dobry program do wystawiania faktur vat będzie przede wszystkim uniwersalny i prosty w obsłudze. Użytkownik programu powinien móc się po nim poruszać bez problemu szybko odkrywając przydatne opcje. Program, który jest przejrzysty sprawia, że praca przedsiębiorca jest przyjemna i pozwala na sprawną obsługę kontrahenta. Dodatkowo jeżeli program do faktur posiada opcje, które przyśpieszają obsługę kontrahenta to jest ona warty uwagi i sprawdzenia w prowadzonym biznesie. Niektóre programy oferują możliwość automatycznego pobrania z CEIDG danych klienta na podstawie numeru NIP firmy czy średniego kursu NBP, gdy wystawiana jest faktura walutowa. Przydatne są również opcje pozwalające na wysyłkę faktur do klienta e-mailem, przygotowanie dokumentów cyklicznych, czy przeprowadzenie seryjnych wydruków. Program powinien dawać możliwość wygenerowania dokumentów typu: faktura VAT, faktura proforma, korekta, paragon fiskalny, pliku JPK i wiele więcej. Program powinien być dostosowany do wprowadzanych zmian prawnych, zabezpieczać dane przed potencjalną ich utratą oraz umożliwiać np. pracę na wielu stanowiskach jednocześnie.

Faktura Small Business od MEGA-TECH

Dobrą propozycją wyróżniającą się ilością posiadanych funkcjonalności jest program do fakturowania Faktura Small Business. Producentem jest MEGA-TECH. Stworzony program jest dedykowanym firmom małym i średnim przedsiębiorstwom. Posiada on przydatne moduły, które sprawiają, że praca z dokumentami przebiega szybko i bezproblemowo. Można w nim wystawić podstawowe rodzaje dokumentów księgowych i dowodów sprzedaży. To program uniwersalny z opcjami pozwalającymi dostosować wygląd dokumentów pod dane przedsiębiorstwo. Program daje możliwość pracy wielostanowiskowej i posiada usługę eArchiwum (zdalnej kopii bezpieczeństwa, która ochroni dane przed utratą w sytuacji np. infekcji komputera). To prosty program do faktur, który sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie. Wszystkie funkcje można przetestować za darmo w udostępnionej przez producenta wersji demonstracyjnej.

W dobie mnogości faktur i dokumentów towarzyszących zawieraniu transakcji z kontrahentami dobry program do fakturowania to podstawa. Firma szukająca najlepszego programu powinna sprawdzić wszystkie opcje jak będą wyglądały w przedsiębiorstwie. Faktura Small Business to dobre narzędzie do wystawiania faktur i nie tylko. Program kryje w sobie wiele przydatnych opcji, które warto sprawdzić.