Reklama jest dźwignią handlu również w rzeczywistości wirtualnej. Jakie rodzaje e-reklamy pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów?

Sama strona internetowa to za mało, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców w sieci. Odpowiednio dobrana reklama w internecie pozwala na uzyskanie oczekiwanych rezultatów jeszcze prędzej – zwiększenia popularności strony WWW, poprawy wizerunku firmy, uzyskania lepszych zarobków.

Na co warto się zdecydować, aby reklama w internecie okazała się strzałem w dziesiątkę? Oto najpopularniejsze metody promocji w sieci, które sprawdzają się zarówno w przypadku małych stron firmowych, jak również bardziej rozbudowanych serwisów.

 

SEO – optymalizacja i pozycjonowanie

To jedna z najbardziej popularnych metod promocji w sieci, która wykorzystuje wyszukiwarki internetowe – najczęściej jest to Google, jako że to wyszukiwarka używana przez znaczną większość internautów.

SEO, czyli optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych pozwalają na wyniesienie adresu strony WWW na jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Ta reklama w internecie jest powiązana ze słowami kluczowymi określającymi zawartość strony i wpisywanymi do okienka wyszukiwarki – dzięki temu trafia do najbardziej zainteresowanych osób.

Optymalizacja i pozycjonowanie to tania metoda promocji, która jest dostępna dla praktycznie każdej strony WWW. Jej głównym minusem jest dłuższy czas oczekiwania na efekty oraz konieczność stałego prowadzenia czynności marketingowych, aby strona mogła utrzymać się na wysokiej pozycji.

 

Kampanie Google Ads – nie tylko w wyszukiwarce

Doskonałym wyborem będzie również skorzystanie z oferty Google Ads – pod tym pojęciem znajduje się rozbudowany system reklamowy pozwalający na prezentowanie oferty nie tylko w wyszukiwarce Google, ale również na jej partnerskich stronach, na przykład w serwisie YouTube.

 

W ramach kampanii Google Ads dostępne są między innymi:

  • kampanie linków sponsorowanych – reklamy są widoczne w wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów określających zawartość strony
  • remarketing – metoda prezentacji reklam internautom, którzy wchodzili już na daną stronę internetową, mająca na celu zachęcenie ich do powrotu
  • reklama na mapach Google – ta reklama w internecie umożliwia zaprezentowanie pozycji firmy na mapie Google dla jej użytkowników

 

Rozliczenia w przypadku kampanii Google Ads odbywają się za kliknięcia, nie za samą prezentację reklamy. Czytelne metody rozliczeń pozwalają na optymalne wykorzystanie posiadanego budżetu na działania reklamowe.

 

Social media marketing – reklama w mediach społecznościowych

Reklama w internecie może odbywać się również za pośrednictwem mediów społecznościowych – Facebook, Instagram, Twitter czy YouTube to również bardzo dobry pomysł na prezentację swojego przekazu reklamowego w internecie.

Social media marketing jest dostępny w przystępnych cenach – w wielu przypadkach prowadzenie własnej strony nie jest związane z żadnymi kosztami, ale również można powierzyć działania w tym zakresie zewnętrznym agencjom.

Regularne publikowanie nowych wpisów, komunikacja z fanami, organizowanie różnych akcji – konkursów, wydarzeń – to wszystko pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów.

 

E-mail marketing – nadal bardzo skuteczny

Jednym z najstarszych metod reklamy w internecie jest e-mail marketing, czyli przesyłanie wiadomości reklamowych przez wiadomości e-mail.

Dzisiaj wiadomości reklamowe często kojarzone są ze spamem, czyli z niechcianą pocztą, ale taka reklama internetowa może również okazać się bardzo skuteczna. Najlepsze rezultaty można uzyskać dzięki regularnemu przesyłaniu zainteresowanym odbiorcom newsletterów – wiadomości zawierających informacje o nowościach, promocjach, kody zniżkowe.

To tylko kilka popularnych i przystępnych cenowo metod reklamy w internecie – aby okazała się ona jeszcze skuteczniejsza, warto zdecydować się na współpracę z dobrą agencją marketingową. Do skorzystania ze swoich usług w tym właśnie zakresie zaprasza Agencja Online Group z Krakowa  – eksperci w dziedzinie reklamy on-line.