Data wydarzenia: 14.06.2018 09:00 - 14.06.2018 12:00
Miejsce wydarzenia: Hotel Mercure Stare Miasto ul. Pawia 18B

Marcin Gortat to nie tylko jeden z najlepszych światowych koszykarzy, ale też założyciel i patron szkół, działających na terenie Polski (Gdańsk, Poznań, Kraków, Łódź), w których dzieci i młodzież mogą skupić się na rozwoju swoich talentów sportowych. Nauka w szkołach jest bezpłatna, a uczniowie dodatkowo mogą liczyć na stypendia, wyjazdy na mecze i zawody oraz – dla najlepszych – wyjazd do USA na spotkanie z Marcinem Gortatem.

WIĘCEJ NIŻ BIZNES

 

Szkoła Marcina Gortata to szczytna idea, której założeniem jest stworzenie młodym ludziom takich warunków w ramach obecnego systemu edukacji, by mogli połączyć naukę tradycyjnych przedmiotów z rozwojem talentu sportowego.

 

W poszukiwaniu sportowych talentów

O tym, że może być to trudne przekonał się Marcin Gortat, który kiedyś, jako bardzo młody człowiek, musiał dokonać wyboru między szkołą a sportem. Mając w pamięci własne doświadczenia postanowił oszczędzić dzieciom takich dylematów. Stworzył sieć szkół sportowych, gdzie młodzież ma odpowiednie warunki zarówno do nauki, jak i treningów pod okiem fachowców. Co ważne, nauka w tych placówkach jest całkowicie bezpłatna.

 

Jak to możliwe? Dzieje się tak między innymi dzięki wsparciu sponsorów, czyli firm z całego kraju, skupionych w obrębie Klubu Biznesu Szkoły Gortata, w oddziałach łódzkim i krakowskim. Przynależność do Klubu jest odpłatna, stąd też pochodzą fundusze na rozwój uczniów ze szkół Gortata. Jednak przedsiębiorcom też się to opłaca. Klub otwiera im bowiem wiele możliwości biznesowych.

 

Korzyści dla firm

Najważniejsza to bezpośredni dostęp do osób decyzyjnych w firmach z całego kraju lub też pomoc w zdobyciu ważnych kontaktów biznesowych. W ten sposób można pozyskać klienta lub partnera biznesowego. Oszczędza się przy tym czas na, często bezskuteczne i frustrujące, próby kontaktów telefonicznych, umawiania przez sekretarkę, odsyłania do różnych osób czy też odkładania kontaktu na „za kilka dni”.

 

Klub Biznesu Szkoły Gortata należy do Partnerskich Klubów Biznesu, w skład których wchodzi ponad 850 firm, do których jego członkowie mają bezpośredni dostęp. Koordynatorzy każdego z klubów służą pomocą w umawianiu spotkań biznesowych z prezesami czy też osobami decyzyjnymi konkretnych firm. W ten sposób można znaleźć nie tylko nowego, wartościowego klienta, ale też sprawdzonego podwykonawcę czy dostawcę. Warto pamiętać też o systemie rekomendacji, czyli osobistych referencji i poleceń, które mają niebagatelny wpływ na pozyskanie zleceń.

 

Członkowie klubu mogą promować swoje firmy w klubowych mediach społecznościowych, zarówno w otwartych, jak i zamkniętych grupach. Ponadto mają możliwość uczestniczenia w wydarzeniach i spotkaniach z przedsiębiorcami z całego kraju i nawiązywania osobistych relacji.

 

Bezpośrednie kontakty biznesowe

Co miesiąc odbywają się śniadania biznesowe w każdym z miast, w których znajdują się Partnerskie Kluby Biznesu. Można uczestniczyć w każdym z takich przedsięwzięć i systematycznie poszerzać siatę kontaktów lub też umacniać znajomości poprzez różnego rodzaju spotkania biznesowe i integracyjne.

 

Śniadania Klubu Biznesu Szkoły Gortata odbywają się w Łodzi i Krakowie, co miesiąc organizowane są również integracyjne „Czwartki bez krawata”, które w nieco luźniejszej atmosferze, także pozwalają nawiązać i umocnić relacje biznesowe. Najbliższe śniadanie odbędzie się 14 czerwca w Krakowie (godz. 9.00 – 12.00) w hotelu Mercure Stare Miasto (ul. Pawia 18B). Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony: https://ivsniadaniekrakow.evenea.pl/.

Spotkanie ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani, którzy dokonają rejestracji. Udział w śniadaniu do niczego nie zobowiązuje. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie  www.szkolagortatakb.pl oraz na FB.

 

Na tym nie kończą się korzyści z przynależności do klubu. Kolejną z nich jest możliwość wykorzystywania w materiałach promocyjnych informacji o tym, że firma wspiera rozwój uczniów Szkół Marcina Gortata. Jest to istotny aspekt wizerunkowy.

 

Bezcenne wsparcie

Jednak, co najważniejsze, pomoc, jakiej członkowskie firmy udzielają młodzieży, jest bezcenna. Być może właśnie w ten sposób wspierają następcę Marcina Gortata lub zawodników, którzy w przyszłości dostarczą wielu sportowych emocji i wzruszeń.

 

***

Klub Biznesu Szkoły Gortata to obecnie dwa oddziały: łódzki i krakowski. Jego misją jest wspieranie rozwoju Szkół Marcina Gortata poprzez zrzeszanie przedsiębiorców oraz organizowanie spotkań networkingowych. Organizacja należy do sieci Partnerskich Klubów Biznesu, zrzeszających ponad 850 firma z całego kraju.

 

Kontakt dla zainteresowanych:

Katarzyna Kseniuk

+48 570 733 362

katarzyna.kseniuk@szkolagortata.pl

 

Więcej informacji na stronie www.szkolagortatakb.pl.