Nie jest łatwo zadbać o wszystkie potrzeby swojego przedsiębiorstwa, szczególnie jeśli próbuje się uwzględnić przy tym finanse oraz ekonomiczne zarządzanie. Rozwiązaniem dla firm, które poszukują oszczędności może okazać się zakup tańszego - sprzętu używanego - takiego jak wózki widłowe używane.

Dlaczego wózki widłowe?

Jak wskazują dane, zawarte w publikowanym co roku “Raporcie o rynku wózków widłowych Widlak List”, w 2017 roku liczba zakupionych i zarejestrowanych pojazdów jezdniowych podnośnikowych była o 12% większa niż w roku poprzednim i wynosiła ponad 180 000 sztuk (!). Największy wzrost odnotowano wśród wózków magazynowych, przeznaczonych do kompletacji, co wiąże się oczywiście bezpośrednio z rozwojem gospodarki magazynowej i logistyki. Dynamicznie rozwijające się eksport i import wymuszają na przedsiębiorcach inwestowanie zarówno w coraz większą liczbę sprzętów, jak i nowe powierzchnie do składowania towarów. W 2017 roku wybudowano aż 2,36 mln m2 nowych powierzchni magazynowych.

Logistyka szczególnie rozwija się wokół większych miast, gdzie znajdują się liczne magazyny i centra logistyczne. Tam też notuje się największe liczby rejestrowanych wózków widłowych. Mowa tu m.in. o wymienionych w raporcie: Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy czy Wrocławiu.

Co istotne, większość z zarejestrowanych wózków widłowych o napędzie spalinowym stanowiły właśnie...wózki używane.

Używany? Tak, poproszę!

Dlaczego przedsiębiorcy, tacy jak Ty, coraz częściej wybierają wózki widłowe używane? Odpowiedź jest prosta - tego typu rozwiązanie po prostu się opłaca. Ceny używanych widlaków bywają nawet dwa razy niższe niż nowych, co pozwala w wielu przypadkach na zaoszczędzenie kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Martwi Cię, czy sprzęt z drugiej ręki będzie w stanie technicznym, który umożliwi mu wieloletnią i wydajną pracę? A może obawiasz się, iż zamontowane w nim części są nieoryginalne? Mamy prostą receptę na Twoje wątpliwości!

uzywany-wozek-widlowy-sprawdzone-zrodla.jpg

Wózek widłowy używany? Tylko ze sprawdzonego źródła!

Pomimo, iż na rynku znaleźć można obecnie wiele używanych wózków widłowych, warto jednak, poza ich ceną, zwrócić uwagę jeszcze na inne aspekty. Szczególnie - pochodzenie urządzenia oraz historię jego napraw. Przy zakupie używanego wózka widłowego, poprzedni właściciel zobowiązany jest do przekazania pełnej dokumentacji widlaka, z której dowiedzieć się można m.in.:
- czy wózek widłowy był zarejestrowany w Urzędzie Dozoru Technicznego;
- czy urządzenie było poddawane regularnym przeglądom i badaniom;
- czy w wózku widłowym były wymieniane jakiekolwiek elementy;
- czy wszystkie części, które zostały wymienione, zastąpiono oryginalnymi, dedykowanymi marce elementami;
- czy pojazd kiedykolwiek miał wypadek, a jeśli tak, jakie były jego następstwa.

Tego typu informacje są bardzo istotne dla poznania faktycznego stanu technicznego pojazdu. Część sprzedawców z premedytacją stara się uniknąć przekazania dokumentacji wózka, gdyż informacja o jego niewłaściwej konserwacji czy eksploatacji z pewnością znacząco obniżyła by jego wartość i całkowicie zniechęciła potencjalnych nabywców.
W przypadku zakupu sprzętów jakimi są wózki widłowe, warto zadbać o to, aby pochodziły one z pewnego i wiarygodnego źródła. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty składów wózków widłowych używanych, które znaleźć można na terenie całego kraju.

Czym są składy używanych wózków widłowych?

sklady-uzywanych-wozkow-widlowych.jpg

Składy wózków widłowych są czymś w rodzaju firm-pośredników, które zajmują się skupowaniem, renowacją i naprawą używanych wózków widłowych, a następnie dalszą ich odsprzedażą, a często także wypożyczaniem. Nierzadko tego typu firmy zajmują się także dystrybucją nowych urządzeń, w celu zapewnienia kompleksowej oferty swoim klientom.
Jednym z tego typu składów jest firma “Lemarpol Wózki Widłowe”, która dysponuje obecnie około 500. sztukami dostępnych od ręki podnośników.

Używane wózki widłowe, które znajdują się w ofercie tego przedsiębiorstwa zawsze przed zakupem są odpowiednio przygotowywane. Sztab specjalistów dba o zbadanie ich rzeczywistego stanu technicznego oraz ewentualne usunięcie usterek, czy, w niektórych przypadkach, odnowienie karoserii. Ponadto, część z ofert obejmuje w cenie także dodatkowy osprzęt, który oczywiście jest kompatybilny z pojazdem.

Jednak, co najważniejsze, firma Lemarpol obejmuje wózki widłowe używane gwarancją! Gwarancja na zakup nie różni się niczym od gwarancji na nowy sprzęt, a w niektórych przypadkach wynosi ona nawet do 72 miesięcy. Dzięki temu, potencjalni nabywcy mają pewność, że urządzenia pochodzące od tego dystrybutora są w dobrym stanie technicznym i nie posiadają żadnych ukrytych wad ani usterek.

Ponadto, wózki od tego dystrybutora, można kupić nie wychodząc z domu! Gdyż dostarcza on sprzęty pod wskazany adres na terenie całego kraju - dzięki czemu oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i czas!

Realne oszczędności

oszczednosci-z-zakupu-wozkow-widlowych-uzywanych.jpg

Zakup wózków widłowych używanych to realne oszczędności dla firmy - w cenie nowego pojazdu, możesz kupić nawet dwa używane, co daje realna możliwość rozwoju przedsiębiorstwa oraz znacząco poprawia wydajność i tempo pracy.
Atutem podczas zakupu bywają dodatkowe elementy osprzętu czy wyposażenia, które wózki widłowe używane często posiadają w cenie, lub które można dokupić za niewielką opłatą (zwykle wynoszącą do max 50% pierwotnego kosztu elementu). Mowa tu nie tylko o widłach, łyżkach itp. ale chociażby takich udogodnieniach jak np. klimatyzacja.

A jeśli te liczby wciąż nie robią na Tobie wrażenia, warto tu wspomnieć o dogodnych systemach finansowania, jakie oferują składy wózków widłowych używanych - zwykle sprzęt można nabyć na raty, lub wypożyczyć na niezbędny okres.
Wynajem wózków widłowych jest jednak dobrym rozwiązaniem głównie w przypadku prac krótkoterminowych, sezonowych lub nagłego zapotrzebowania na większą ilość sprzętów, które nie potrwa jednak dłużej niż kilka miesięcy. Cena wynajmu widlaka, zależy od jego specyfikacji technicznej i wynosi od ok. 1000 zł (w przypadku sprzętów o najmniejszej mocy i udźwigu), co jednak potrafi złożyć się na całkiem niezłą sumę na przestrzeni kilku miesięcy.

Tym bardziej, że np. na www.lemarpol.com.pl znajdziesz wózki widłowe używane w cenie już od 20 tysięcy złotych.
Zainteresowany ofertą używanych wózków widłowych Lemarpol? Sprawdź je tutaj!

Podsumowanie

wozki-widlowe-uzywane-podsumowanie.jpg

Biorąc pod uwagę ceny wynajmu oraz zakupu używanych wózków widłowych, warto wyliczyć, iż zdecydowanie bardziej opłacalna jest opcja zakupu używanego widlaka. Tego typu sprzęt może zwrócić się już po niecałych dwóch latach, co jest zdecydowanie korzystniejszą opcją.

Wózki widłowe używane zakupione z wiarygodnego źródła są tanim a jednocześnie pomocnym sprzętem, które może z powodzeniem posłużyć w firmie przez długi czas.