Niezależnie od biznesu, jaki prowadzimy, warto poznać możliwości, do których możemy mieć dostęp. Jedną z nich są właśnie urządzenia interaktywne, które coraz śmielej pojawiają się w różnych gałęziach przemysłu czy w firmach typowo usługowych, nie zapominając o samej przestrzeni publicznej, gdzie również mogą spełniać ogromną ilość funkcji. Co warto o nich wiedzieć i kiedy warto zainwestować w monitory interaktywne oraz inne urządzenia multimedialne?

Wszystkie opisane poniżej rozwiązania dostępne są w ofercie firmy Videofonika. To jeden z liderów w swojej branży, który oferuje urządzenia multimedialne dla klientów biznesowych oraz dla licznych instytucji publicznych. Do klientów firmy należą m.in. KGHM Polska Miedź, Maspex, Auchan, Urząd Miasta Krakowa czy TVN. Oferta Videofoniki jest jednak kierowana również m.in. do instytucji kulturalnych czy szpitali oraz innych firm oferujących różnorodne usługi medyczne. Z szerszą listą klientów, wraz z informacjami o konkretnych realizacjach dla nich wykonanych, można zapoznać się na stronie Videofoniki, na którą serdecznie zapraszamy!

 

Monitory interaktywne

 

Oto chyba najbardziej popularne wśród klientów rozwiązanie, przez Videofonikęnazwane V-SCREENS. Są to profesjonalne monitory, które zostały zintegrowane z interaktywnymi nakładkami. Mogą one pracować nawet w trzech trybach - 12/7, 16/7 lub 24/7.

Dla wielu klientów najważniejsze będzie to, że monitory tego typu mogą być bardzo dokładnie dopasowane do ich wymogów oraz możliwości finansowych. Nie ma tutaj mowy o przepłacaniu czy ponoszeniu kosztów za funkcje, które nie są nam potrzebne. W końcu w różnych przypadkach będą nam potrzebne po prostu różne monitory. Z tego powodu najmniejsze z nich mają ponad 20”, największe natomiast aż 85”. Możemy zdecydować się również na różną ilość punktów dotyku. Może ich być od 2 do aż 40, w zależności od tego, do czego dany monitor będzie wykorzystywany. Oczywiście opcje z mniejszą ilością punktów dotyku będą dla nas po prostu tańsze.

Monitory interaktywne oferują nam rozdzielczość UltraHD, czyli 3840 × 2160 pikseli – to naprawdę wiele, stąd prezentowane na nich treści będą niezwykle ostre i czytelne. Jednocześnie, monitory pokryte są powłoką anti-glarei szkłem hartowany, to drugie zabezpiecza nas przed uszkodzeniami, powłoka sprawia natomiast, że palce użytkowników sprawnie poruszają się po monitorze, jednak nie pozastawiają na nich smug, co jest wysoce porządne – dzięki temu urządzenie prezentuje się po prostu lepiej.

 

Nakładki dotykowe

 

Nakładki dotykowe V-SKIN są oferowane klientom, którzy posiadają już miniatury odpowiedniej wielkości, nie są one jednak interaktywne. W takim przypadku często nie ma sensu decydować się na zakup nowego, interaktywnego monitora, a lepiej zdecydować się na nakładkę V-SKIN, która zmieni nasz stary sprzęt w urządzenie interaktywne!

Nakładki tego typu, oferowane przez firmę Videofonika, pasują do większości tradycyjnych monitorów, w wielkości od 32″do 98″.

W wielu przypadkach nakładki te są podobne do monitorów, które opisaliśmy powyżej. Szkło hartowane, powierzchnia anti-glare czy możliwość zdecydowanie się na odpowiednią dla nas ilość punktów dotyku (od 2 do 40) – są to więc produkty równie wysokiej klasy. To, czy również charakteryzują się nakładki, to przede wszystkim:

• brak konieczności instalowania jakichkolwiek dodatkowych sterowników,
• brak dodatkowego zasilacza, cała nakładka potrafi być zasilana z portów USB,
• prosty i bezpieczny montaż, do którego nie są potrzebne jakiekolwiek narzędzia, ponieważ całość będzie trzymać się na zatrzaskach wysokiej jakości,

Całość jest więc naprawdę solidna, co podkreśla wielu klientów. Jeżeli interesuje nas opcja nakładki, zachęcamy do kontaktu z firmą Videofonika, ponieważ muszą oni sprawdzić, czy będą one pasować również do naszego modelu monitora. W większości przypadków jest to jednak tylko formalność.

 

Ściany interaktywne

 

Ściany interaktywne V-WALL to opcja dla naprawdę bardzo wymagających klientów. Składając się one z bezszwowych monitorów LCD, dzięki czemu prezentują się, podobnie jak treści na nich wyświetlane, po prostu doskonale. Ściany interaktywne tego typu stosowane są na salach konferencyjnych czy szkoleniowych, na uczelniach, ale również w telewizyjnych studiach. Mogę mieć one bowiem aż 300” - jest to rozmiar, który sprosta nawet największym wymaganiom. Tego typu urządzenia sprawdzą się również, jeżeli zależy nam, żeby z treścią, którą będziemy prezentować, jednocześnie mogło mieć kontakt bardzo wielu użytkowników. Oferują one naprawdę doskonałe doświadczenia wizualne, więc jeżeli na nich nam zależy, ściana V-WALL będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem.

W tym przypadku bardzo istotny jest fakt mobilności takich ścian. Na szczęście możemy zdecydować się na dwie różne opcje. Jeżeli tylko chcemy, zakupiona przez nas ściana może zostać na stałe przytwierdzona w jednym miejscu, możemy jednak zdecydować się również na wersję mobilną, dzięki czemu będziemy mogli przewozić naszą ścianę, gdzie tylko będziemy chcieli – druga opcja jest oczywiście idealna dla firm, które podobny sprzęt wypożyczają swoim klientom.

 

Stoły multimedialne

 

Stoły multimedialne V-TABLEto ostatnia z naszych dzisiejszych propozycji. Sprawdzają się one w hotelach, sklepach, lotniskach czy galeriach handlowych. Pamiętajmy, że o ich rozmiarach, kolorach czy nawet kształtach, możemy decydować sami. Produkt ten będzie idealnie dopasowany do naszych oczekiwań.

Stoły tego typu to naprawdę popularne rozwiązania. Produkty od firmy Videofonika posiadają znakomitą wentylację, a do tego mogą być odporne na zabrudzenia czy nawet zalania. Jest to więc sprzęt bardzo praktyczny i odporny, co jest kluczowe w przypadku takich urządzeń.

Po więcej informacji o produktach zapraszamy na stronę Videofonika.pl!
Artykuł partnerski