Bardzo często kursy nauki języków obcych kojarzone są jako kosztowne. Jednak nauka angielskiego czy niemieckiego wcale nie musi być droga!

Znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie to już nie atut, ale w wielu przypadkach mus. Aby nauczyć się języka, możemy skorzystać z różnych metod, wśród których dostępne są również i takie, które nie pociągają za sobą wysokich kosztów. Nauka samodzielnie przez internet, podręczniki do nauki języków obcych, kursy językowe, w tym także szkolenia dofinansowane to tylko parę propozycji dla oszczędnych.

Na co warto się zdecydować, aby nauka języka obcego okazała się jak najbardziej skuteczna, a przy tym nie była dużym obciążeniem dla portfela?

 

Skuteczna nauka języków obcych – czyli jaka?

Wyniki nauki języków obcych są zależne od szeregu różnych czynników – nie zawsze każda obrana metoda jest równie efektywna, ale duże znaczenie w tym przypadku ma również samo nastawienie ucznia. Zatem, jak powinna przebiegać skuteczna nauka języków obcych?

Przede wszystkim warto wskazać, że nie ma jednej najlepszej metody – każdy uczeń może mieć inne preferencje pod względem typu kursu, może przyswajać informacje w innym tempie, dlatego też warto zapoznać się z różnymi propozycjami przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Najpopularniejsze metody nauki języków obcych: 

  • podręczniki do nauki języków obcych
  • aplikacje i programy do nauki języków obcych
  • kursy internetowe uczące języków obcych
  • kursy językowe dostępne w szkołach językowych
  • korepetycje – kursy indywidualne z lektorami, native speakerami
  • wyjazdy językowe za granicę

 

To tylko kilka propozycji, które pozwalają na naukę języków obcych. Nie wszystkie z nich jednak spełnią wymagania osób, dla których liczą się przystępne ceny nauki. Warto wtedy zwrócić szczególną uwagę na metody samodzielnej nauki oraz na specjalne szkolenia dofinansowane, które kosztują mniej niż inne kursy w szkołach języków obcych.

 

Samodzielna nauka języka obcego

To propozycja przeznaczona dla osób z samozaparciem – wymaga regularności oraz motywacji, aby osiągnąć zamierzone cele. Jest również dobrą propozycją dla tych, którzy chcą uczyć się w zaciszu własnego domu – bez dojazdów do szkoły językowej.

Do dyspozycji mamy szeroką gamę materiałów – od zwykłych podręczników, poprzez kursy komputerowe, a skończywszy na konwersacjach, które możemy prowadzić z innymi uczącym się przez komunikatory internetowe.

Samodzielna nauka języków obcych ma jednak swoje minusy. Nie sprawdzi się u osób ze słomianym zapałem, a także niesie ze sobą ryzyko błędów, ponieważ uczeń nie może wtedy konsultować się z nauczycielem.

 

Szkolenia dofinansowane z nauki języków obcych

Wartą uwagi propozycją dla osób chcących uczyć się języków obcych w niskich cenach są szkolenia dofinansowane, które oferowane są obecnie przez różne szkoły językowe w całej Polsce.

Czym dokładnie są szkolenia dofinansowane z nauki języków obcych? Specjalne szkolenia dofinansowane to szkolenia, które są dofinansowane z różnych programów, na przykład programów realizowanych przez Unię Europejską. Takie offsety skierowane są zarówno do osób fizycznych, które chcą uczyć się języków, jak również do firm oraz instytucji.

W województwie małopolskim szkolenia dofinansowane prowadzi szkoła języków Norton z siedzibą w Krakowie

Zatem nauka języków obcych wcale nie musi być związana z bardzo wysokimi wydatkami – także wtedy, gdy chcemy uczyć się w profesjonalnej szkole językowej!