Wyjazd na studia do obcego miasta to zawsze duży stres, zarówno dla rodziców, jak i dla młodego człowieka, który po raz pierwszy na tak długi czas opuszcza rodzinne gniazdo. Dobrym pomysłem może okazać się prywatny akademik Krakówmamy w tym względzie kilka ciekawych propozycji.

1.   Mieszkanie w Krakowie - stancja czy akademik?

2.   Jak wybrać akademik?

3.   Akademik Kraków cennik na najbliższy rok

Wybierasz się na studia do Krakowa i zastanawiasz się, czy wynająć pokój na stancji, złożyć podanie o przyjęcie do uczelnianego akademika, czy może zdecydować się na prywatny akademik w Krakowie? Sprawdź, która opcja jest najkorzystniejsza!

Mieszkanie w Krakowie - stancja czy akademik?

Młodzi ludzie, którzy przyjeżdżają na studia do Krakowa i mają w perspektywie spędzenie kilku lat poza domem, zastanawiają się często gdzie zamieszkać. Lepszym rozwiązaniem będzie akademik czy kwatera prywatna? A jeżeli akademik, to pod kuratelą uczelni czy prywatny? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Mieszkanie w akademiku, zwłaszcza uczelnianym, pozwala na większą integrację z bracią akademicką z Alma Mater. Jednak nieustanne imprezy mogą skutecznie utrudniać naukę i powodować zmęczenie związane z niemożliwością wyspania się, co jest szczególnie uciążliwe, gdy się dodatkowo jeszcze pracujemy.

Jak wybrać akademik?

Alternatywą może okazać się akademik prywatny. W takim miejscu student ma okazję spotkać inne osoby studiujące na różnych uczelniach w Krakowie, co znacznie poszerza horyzonty jeżeli chodzi o kontakty towarzyskie. Akademiki prywatne utrzymane są na najwyższym standardzie jeżeli chodzi o wyposażenie wnętrz, co niestety nie często zdarza się w akademikach uczelnianych. Wybierając najlepszy akademik w Krakowie, sporo osób kieruje się właśnie komfortem warunków mieszkaniowych. Inne ważne kwestie to odległość od uczelni oraz wysokość miesięcznych opłat.

Akademik Kraków cennik na najbliższy rok

 

Ceny akademików w Krakowie są bardzo zróżnicowane. Miesięczna opłata za wynajem będzie zależała między innymi od rodzaju akademika (czy jest to akademik prywatny, czy przynależący do uczelni), standardu pomieszczeń (można spotkać się zarówno z obiektami, które z remontem nie miały nic wspólnego od dwudziestu lat, jak zupełnie nowymi akademikami o wysokim standardzie - dotyczy zwłaszcza tych prywatnych). Często cena wynajmu zależy także od lokalizacji konkretnego budynku. Im bliżej centrum/uczelni, tym może być drożej. Taniej będzie z pewnością w pokojach wieloosobowych o nieco niższym standardzie, niż w jednoosobowych apartamentach.

 
Materiał zewnętrzny