Programowanie staje się dziedziną życia, o której jest coraz głośniej. Kojarzy się już nie tylko ze specjalistami, ale jako podstawa edukacji, która jest świetną receptą na przyszłe życie, lub zmianę dotychczasowej pracy. Stąd coraz częściej pojawia się pytanie, czy dziecko rozpoczynające edukację szkolną, powinno uczęszczać jeszcze na dodatkowe kursy kodowania? Czy takie warsztaty programowania dla dzieci to rzeczywisty wkład w jego rozwój, czy może tylko chwilowa moda?

Czy warto zainwestować w kurs programowania dla dzieci?

Odpowiedź jest zdecydowanie jedna. Warto! Jednak należy wybrać odpowiednie miejsce. Szkołę, która dba o rozwój słuchaczy pod każdym względem, chce rozwijać w nich pasję, dba o to, by wszystko było zrozumiałe, jasne i satysfakcjonujące.

Jakie są cechy idealnej szkoły programowania dla dzieci i młodzieży?

Takich informacji najlepiej zasięgnąć w miejscu, które może pochwalić się zadowolonymi absolwentami. Szkoła kodowania AkademiaProgramowania.pl jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku wymienia następujące cechy i wytyczne:

Doświadczenie.

Warsztaty programowania dla dzieci muszą odbywać się miejscu gotowym na każdą zmianę. Nie może być w nim skostniałego programu nauczania, który stale od lat trzyma się jednych zagadnień. Jednak, aby zdać sobie z tego sprawę, szkoły potrzebują czasu, nauki na błędach oraz dotarcia do punktu, w którym zatrudniona jest wyłącznie elastyczna kadra umiejąca zrozumieć pęd zmian.

W szkole AkademiaProgramowania.pl jesteśmy nastawieni na to, że każdy nowy dzień może przynieść coś innego. Nasi wykładowcy, to młodzi ludzi, pracujący jako programiści i zdający sobie sprawę z tego, jak ważna jest szybka adaptacja podczas zmieniających się warunków. Przekazują także swoje umiejętności słuchaczom, starając się być zawsze na bieżąco z trendami.

Kurs programowania od podstaw.

Wcale nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się zdawać. Często szkoły programowania stawiają na rozwój czysto informatyczny, zapominając po drodze, że najmłodsi słuchacze przychodząc na zajęcia, niekoniecznie rozumieją ideę programowania, podstawowe zasady logiczne rządzące światem, albo nie mają umiejętności przełożenia problemu na informatyczne zagadnienie i odwrotnie.

Zajęcia w naszej szkole, to różne stopnie zaawansowania i grupy wiekowe. Odpowiedni autorski program nauczania gwarantuje, że zdobywanie umiejętności kodowania będzie dopasowane do wieku i stopnia zrozumienia zagadnień dla każdego słuchacza. Ponadto zajęcia początkowe głównie w młodszy grupach, to mnóstwo zabaw edukacyjnych rozwijających ogólną świadomość informatyczną, niekoniecznie poprzez informatyczne narzędzia.

Dostępność.

Odpowiedni kurs programowania dla dzieci nie może być zbyt intensywny, stawiać na nadmiar nauki w świecie, gdzie i tak wystarczająco głośno mówi się o braku wolnego czasu wśród najmłodszych. Ponadto musi być dostępny dla każdego. Co to oznacza?

Kurs programowania dla dzieci w AkademiaProgramowania.pl to lekcje odbywające się raz w tygodniu. Półtoragodzinne zajęcia pełne są praktyki, której efekty satysfakcjonują na tyle, by w czasie semestru dziecko zdążyło poznać wszystkie założenia materiałowe, a jednocześnie nie miało zajętego zbyt wiele cennego czasu.

W trakcie zajęć każde dziecko ma dostęp do w pełni wyposażonej sali, co załatwia problem dojazdu z własnym sprzętem itp. Cena jest dostosowana tak, aby dzieci nawet ze średniozamożnych rodzin mogły w nich uczestniczyć.

Zapraszamy do zapisów na warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w Krakowie na stronie: https://www.akademiaprogramowania.pl