Wesele to uroczystość, która powinna być dopracowana w najmniejszych detalach. Dotyczy to także weselnego menu i jakości potraw!

Przyjęcie weselne to nie tylko dobra zabawa przy muzyce. To także wyśmienite jedzenie, które czeka na wszystkich zaproszonych gości. Aktualnie przyszli Państwo Młodzi coraz częściej kładą duży nacisk na jakość posiłków na swoim weselu. W tym celu decydują się także na profesjonalny catering.

Na czym dokładnie polega catering na wesele? Na jaką obsługę można liczyć? Ile będzie kosztowało wyprawienie przyjęcia z cateringiem? W końcu, jak znaleźć dobrą firmę cateringową? Sprawdź odpowiedzi na wszystkie z tych pytań!

 

Catering na wesele – co to jest?

Usługa taka jak catering polega na doręczeniu uprzednio przygotowanych dań bezpośrednio do klienta.

Najczęściej catering wybierany jest na różnego rodzaju wydarzenia firmowe, na przykład na konferencje czy szkolenia, ale można również zamówić go na przyjęcia prywatne, okolicznościowe, na przykład na wesela, chrzciny, komunie czy urodziny.

Usługa cateringowa obejmuje wówczas przygotowanie dań według menu ustalonego z klientem, a także dostarczenie ich na miejsce. Dodatkowo, oferta może obejmować także obsługę kelnerską – wtedy posiłki serwowane są przez kelnerów na zastawie, która również może być udostępniona przez firmę cateringową.

Warto też zaznaczyć, że niektóre firmy cateringowe zapewniają swoim klientom dodatkowe usługi w zakresie organizacji imprez, na przykład mogą dostarczyć i zamontować sprzęt oświetleniowy, nagłośnieniowy, mogą przygotować aranżację stołów oraz bufetów.

 

Kiedy warto zdecydować się na catering weselny?

Catering na imprezy weselne to najlepszy wybór wtedy, gdy przyszli Państwo Młodzi planują urządzić swoją uroczystość w miejscu, które nie oferuje wyżywienia, albo też tam, gdzie jego przygotowanie nie byłoby możliwe.

Przykładowo, catering można zamówić na imprezę urządzoną we własnym ogrodzie czy też w wynajętej sali w okolicy. Na catering można zdecydować się także w tych lokalach, które oferują własne wyżywienie, jednak nie odpowiada ono w pełni narzeczonym, na przykład posiada zbyt ubogi wybór dań lub też nie są one najwyższej jakości.

 

O czym pamiętać przy przygotowywaniu menu na wesele?

Dobre firmy cateringowe są w stanie przygotować wyśmienite posiłki na każdą okazję, w tym także na wystawne wesele.

W ich menu można znaleźć zarówno dania zaliczane do klasyki kuchni polskiej, na przykład rosół, kotlety, bigos, jak również dania, które pochodzą z różnych stron świata. Warto przy tym zaznaczyć, że firmy cateringowe mogą zająć się nie tylko przygotowaniem dań obiadowych oraz na kolację, ale także wspaniałych słodkości – tortu weselnego, ciast, ciasteczek i deserów dla gości.

Przyszli Państwo Młodzi, którzy chcą zdecydować się na catering na swoje wesele, mogą zawsze liczyć na profesjonalną pomoc pracowników firmy cateringowej. Mogą oni wówczas doradzić w wyborze dań, aby każdy z gości był zadowolony.

Decydując się na catering weselny, narzeczeni mogą liczyć na obsługę przez całą imprezę. Kelnerzy będą wtedy na bieżąco serwowali potrawy, a także zadbają o porządek na stołach, by cała impreza była całkowicie udana.

 

Ile kosztuje catering na wesele?

Koszty związane z organizacją wesela z cateringiem nie są wyjątkowo wysokie. Dużo zależy jednak od tego, na jaką opcję zdecydują się narzeczeni.

Firmy cateringowe posiadają gotowe pakiety, ale również istnieje możliwość samodzielnego skomponowania menu tak, aby odpowiadało ono w pełni oczekiwaniom zamawiających. Ceny w przypadku wesel wynoszą najczęściej od około 120 do 200 złotych za jedną osobę. W przypadku większych zamówień można uzyskać atrakcyjne rabaty.

 

Gdzie znaleźć dobre firmy cateringowe?

Oferty na catering weselny można znaleźć obecnie w niemalże każdej miejscowości. Firmy cateringowe zapewniają szybki i sprawny dowóz dań lub też rozkładają własne zaplecze w miejscu organizacji przyjęcia, dzięki czemu dania są zawsze ciepłe i smaczne.

Usługi w ramach cateringu oferuje firma cateringowa SCC – Service Congress Center Sp. z o.o z Krakowa. To jedna z największych firm cateringowych w regionie, która specjalizuje się w obsłudze firm i osób prywatnych. Firma ta dysponuje również własną wypożyczalnią gastronomiczną, dzięki czemu może zapewnić klientom kompleksową obsługę w ramach realizowanych usług cateringowych.