Najlepsze miejsca w Krakowie, gdzie z przyjemnością możesz zjeść gustowny posiłek.

Kraków to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Była stolica, miasto królewskie ze słynnym Wawelem i znanym niemal na całym świecie Rynkiem z Sukiennicami. Ale to również miejsce, gdzie przeplatają się smaki z całego świata w licznych restauracjach, niewielkich knajpkach i kawiarniach. Niepowtarzalny nastrój starych, wąskich uliczek, wiekowych kamienic i ukrytych w ich piwnicach, bramach oraz  wnętrzach urokliwych miejsc. Wśród nich każdy znajdzie jakąś perełkę gastronomiczną, idealnie dopasowaną do własnych gustów smakowych.

Znajdź swoje miejsce na mapie kulinarnej Krakowa

Mówiąc o Krakowie trudno jest polecić jedną, wybraną restaurację. Wiele przewodników turystycznych i kulinarnych wskazuje warte uwagi, nietuzinkowe miejsca. Gdzie warto zajrzeć i spróbować doskonałych specjałów? Oto możliwości:

  • Rynek Główny, a tam wielowiekowe tradycje w restauracjach z polskim jedzeniem, serwujących także europejskie specjały,
  • włoskie, gruzińskie czy inne rodem z południa lub wschodu restauracje w Starym Mieście - obdarzają wyjątkowym smakiem każdego bez względu na wybrane danie,
  • Kazimierz i jego żydowskie klimaty, gdzie panuje koszerne wydanie kuchni,
  • tradycyjne dania i staropolska kuchnia w niezwykłym klimatycznym historycznym wnętrzu w ponad stuletniej rodzinnej restauracji Pod Aniołami,
  • cukiernie i lodziarnie w okolicach rynku - smaczny deser na wynos potrafi smakować najlepiej.

Oczywiście to jedynie kilka ogólnych przykładów, warto samemu czy z osobą mającą nam towarzyszyć udać się na spacer klimatycznymi o każdej porze roku uliczkami miasta. To może pozwolić na znalezienie miejsc wyjątkowych, o których smaku próżno szukać informacji w przewodnikach.

O udanym posiłku decyduje nie tylko smak, ale i atmosfera?

Bez wątpienia o udanym posiłku decyduje nie tylko smak, ale również atmosfera panująca wokół. A o tę nietrudno w Krakowie. Latem liczne miejsca kuszą zielonymi ogródkami z niezwykłymi widokami, gdzie spożywając posiłek, żyje się miastem. Dobra restauracja  w Krakowie nie będzie świeciła pustkami - wręcz przeciwnie, często trudno dostać w niej wolny stolik i wymagana jest  wcześniejsza rezerwacja. Wiele restauracji proponuje także organizację zamkniętych imprez, połączonych nie tylko z regularnym posiłkiem, ale również degustacją na przykład tradycyjnych win czy serów. To wszystko w klimatycznych wnętrzach, przy elegancko zastawionym stole, otoczone miejscami, które tworzą historię Polski. Nawet jeżeli ktoś nie przepada za wystawnymi przyjęciami, zawsze znajdzie w Krakowie posiłki dla siebie. Słynne zapiekanki w Okrąglaku na Kazimierzu, kiełbasa z Nyski przy Hali Targowej - również fast-foody w Krakowie mają inny wymiar.

Kraków pełen jest różnorodnych smaków, miejsc o niepowtarzalnym charakterze. Choć wiele jest kulinarnych map miasta, tak naprawdę każda osoba odwiedzająca Kraków może stworzyć własną mapę ulubionych smaków, jakie serwuję restauracje w wymienionym mieście.