Właśnie zakończył się czwarty odcinek zielonej sztafety, której stawką jest ochrona naszego środowiska. W piątek Litewscy ambasadorzy eneloop dotarli do stolicy Małopolski w niecodzienny, choć bardzo atrakcyjny sposób – poruszali się bowiem autostopem. To czwarty z dwunastu zespołów podróżujących po Europie, których głównym celem jest ochrona zagrożonych gatunków roślin i zwierząt.

Young Folks, czyli Alicja i Daniel, to dwoje pozytywnie zakręconych nastolatków, których łączą pasja podróżowania i zamiłowanie do natury. Poprzez udział
w ekspedycji ambasadorów eneloop, chcieli przede wszystkim pokazać, że ekologiczne życie w zgodzie z naturą wcale nie jest trudne i wiąże się z licznymi atrakcjami. Przy okazji chcieli zamanifestować swoją empatię dla najsłabszych, czyli zwierząt zagrożonych wymarciem. Dwójka eko-śmiałków przez ostatni tydzień wędrowała po Polsce, poznając jej uroki i niosąc jeden prosty przekaz – chronić naturę. Ich podróż nie ograniczała się jednak do samego przemieszczania. Para Litwinów musiała także wywiązać się z postawionego im wyzwania jakie było przekonanie do siebie internautów na Facebooku. Fani mogli śledzić ich poczynania na bieżąco – Alicja i Daniel codziennie zamieszczali nagrania i zdjęcia ze swojej wędrówki. Tylko od reakcji użytkowników Facebooka będzie zależało, czy w czasie trwania całej akcji uda się uzbierać ambasadorom założoną kwotę, która wesprze ekologiczny cel.

eneloop ambassadors’ tour to inicjatywa, w której wygrywamy wszyscy – rośliny, zwierzęta, cała planeta. W okresie od 22 czerwca do 14 września, 24 ambasadorów eneloop będzie podróżowało po Europie wspierając zieloną inicjatywę eneloopW tym czasie będą aktywnie informować o swoich postępach w Social Mediach, a liczbę zebrany reakcji, tzw. „lajków” będzie generować charytatywny przychód, zasilany funduszem marki eneloop. Liczba wszystkich reakcji zebranych na Facebooku zostanie zamieniona kwotę do 21 000 euro, które zasilą działania pozarządowej organizacji proekolgicznej AGA (Aktionsgemeinschaft Artenschutz).

12 dwójek z różnych państw będzie wspólnie podróżowało po Europie, zasilając swoją elektronikę ekologicznymi bateriami eneloop. Każda drużyna ma tydzień na dotarcie do punktu przekazania symbolicznej eko-baterii eneloopCo więcej, w trakcie wyścigu, każdy zespół musi podołać trzem ekologicznym wyzwaniom – te pary, którym uda się je wykonać, wygrają bilety na finalny wyścig.

Żeby uzyskać główną nagrodę, każdy z zespołów musi spełnić trzy warunki: maksymalnie ograniczyć wpływ ich wyprawy na środowisko, ukończyć wszystkie
3 zadania i codziennie promować kampanię eneloop na stronie na Facebooku, poprzez zamieszczanie wiadomości, zdjęć przechodniów oraz filmów sferycznych (360°) z wyprawy. Drużyny, którym uda się spełnić wszystkie warunki, zostaną zaproszone na transmisję finałowego starcia, które odbędzie się 18 września.
W trakcie relacji online publiczność wybierze najlepszy zespół. Para z największą liczbą głosów wygra bilety na prasowe spotkanie w Berlinie oraz czek o wartości 2 500 euro na podróż do dowolnego miejsca na świecie.

 

Specjalna edycja baterii ‘tones botanic’

Żeby zapewnić więcej zieleni w miastach eneloop wprowadził specjalną edycję baterii AA i AAA, zawierającą roślinne wzory. Baterie „eneloop tones botanic” można zamówić online lub kupić w wybranych punktach sprzedaży detalicznej. Uwaga! Nakład specjalnej serii jest limitowany. Fani rejsu eneloop ambassadors’ tour mogą dodatkowo cieszyć się specjalnymi zniżkami, promocjami w sklepach oraz brać udział w dodatkowych konkursach na stronie eneloop na Facebooku.

 

Również i Ty możesz coś zrobić dla planety www.facebook.com/eneloopambassadorstour

Śledź wyścig na www.eneloopambassadorstour.eu !

 

 

O eneloop

eneloop to ekologiczna marka baterii Panasonic Energy Europe. Baterie eneloop ładuje są za pomocą energii słonecznej i można je ponownie naładować średnio 2100 razy. Dzięki wyższemu napięciu elektrycznemu baterie te są w stanie dłużej wytrzymać niż baterie tradycyjne. Ich odporność na wysokie temperatury sprawia, że są doskonałym wyborem dla fotografów i podróżników. Dowiedz się więcej na temat eneloop i odkryj historię rejsu eneloop ambassadors’ tour na www.panasonic-eneloop.eu.

 

 

O Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA)

Celem Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA) e.V. (kampanii na rzecz ochrony zagrożonych gatunków), która działa od 1986 roku, jest zachowanie i ochrona zagrożonych gatunków zwierząt i roślin oraz ich siedlisk. AGA działa na całym świecie na rzecz zachowania i ochrony przyrody, podnoszenia poziomu wiedzy ekologicznej oraz zapobiegania niszczeniu środowiska ludzi, zwierząt i roślin. Jedną z jej partnerskich organizacji jest Fundacja Ochrony Gepardów (CCF) działająca na rzecz ratowania gepardów żyjących na wolności. https://www.aga-artenschutz.de

 

 

 

O Panasonic Energy Europe

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dzięki dużemu i wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie elektroniki użytkowej firma Panasonic jest obecnie największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Gnieźnie w Polsce. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory ni-mh, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, baterie alkaliczne oraz  baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe mikro, alkaliczne mikro czy srebrowe).

Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com .

 

O firmie Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic, posiadający swoją siedzibę w Osace w Japonii, na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2015 roku ogłosił skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości ok. 57,28 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. Bliższe informacje na temat firmy i marki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.