Tego lata FlixBusem z Krakowa można bezpośrednio dojechać do ponad 100 miast, a z dworca MDA odjeżdża od 150 do 160 zielonych autobusów na dobę! Niedawno otwarta została nowa linia łącząca Kraków z Mediolanem, bezpośrednio można też dojechać do Wiednia czy chorwackiego Splitu. Jednak nie tylko zagranicą można wypocząć i odkryć ciekawe miejsca – polskie kierunki mogą być równie interesujące.

Odpoczynek dla ciała i duszy

Krynica-Zdrój to urokliwe miasteczko w województwie małopolskim. Jako uzdrowisko funkcjonuje od ponad 200 lat. Jeśli marzy Ci się weekendowy relaks, to znalazłaś/eś idealne miejsce aby zaszyć się w SPA. Po zregenerowaniu sił w Krynicy nie można narzekać na nudę. Podczas pobytu warto zobaczyć Muzeum Nikifora, czyli tak zwaną Romanówkę. Dodatkową atrakcją poza pracami artysty, jest willa w której mieści się muzeum. Bez wątpienia jest to jeden z najpiękniejszych budynków w tej miejscowości. Dojazd FlixBusem z Krakowa do Krynicy-Zdrój jest bardzo dogodny – autobusem jedzie się około 2-3 godzin, a ceny biletów zaczynają się od 19,90 zł. 

Góralski folklor

Szczawnica kojarzy Ci się głównie z feriami zimowymi i wyjazdem na narty? Nic bardziej mylnego. To miasto zachwyca również w lato – można wybrać się na wędrówkę szlakiem górskim i podziwiać piękne widoki. W całej miejscowości czuć niepowtarzalny góralski folklor. Wieczorem można wybrać się na występ jednego z licznych zespołów folklorystycznych. Znajdzie się też coś dla lubiących dreszczyk emocji – Szczawnica oferuje liczne trasy wspinaczkowe. Podróż do Szczawnicy z Krakowa zajmuje około 3 godzin, a bilety można upolować za 9,99 zł!

Nowa stolica hipsterów

Katowice do niedawna nie cieszyły się najlepszą sławą, jednak wraz z rozwojem miasta, zmienia się opinia o nim. Atrakcją, której nie można ominąć jest Nikiszowiec. To ceglane, górnicze osiedle powstało na początku XX wieku, a obecnie uchodzi za jedno z najbardziej hipsterskich miejsc w Polsce. W okolicy znajdują się modne knajpy, kawiarnie i puby. Katowicom klimatu dodaje wszechobecny street art. W centrum miasta znajduje się mural znanego artysty Roa. Z Krakowa do Katowic jedzie się niewiele ponad godzinę, a kupując bilety z odpowiednim wyprzedzeniem można zapłacić jedynie 9,99 zł.

FlixBus na tropie Polski

Wraz ze startem nowych połączeń do polskich miast, FlixBus uruchomił platformę inspirującą do podróży po Polsce i zachęcającą do odkrywania ciekawych miejsc, których nie znajdziemy w przewodnikach. Portal www.natropiepolski.pl zawiera interaktywną mapę, na którą użytkownicy mogą dodawać nietuzinkowe miejscówki – nietypowe budynki, przykuwające uwagę neony czy też genialne murale w zakamarkach miasta – za co otrzymają nagrody w postaci zniżek od FlixBusa i partnerów akcji, którymi są Pyszne.pl, Bolt, Goodie, Lecton, Publico24. Użytkownicy mogą również przeglądać, komentować i udostępniać znaleziska dodane przez innych.