12 lutego rozpoczęły się ferie w Małopolsce, a więc i w naszym ukochanym Krakowie. Uczniowie będą wypoczywać i nabierać sił do 23 lutego. Korzystając z wypoczynku i zimowych atrakcji, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie zarówno najmłodszych, jak i dorosłych.

Dla rodziców i organizatorów potrzebny może okazać się „Poradnik bezpiecznego wypoczynku” – publikacja MEN, w której zamieszczono najważniejsze praktyczne wskazówki i informacje dotyczące zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Jeżeli posyłamy dziecko na zimowisko czy obóz narciarski, zadbajmy przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może sprawdzić, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wypoczynku oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

Ważne także aby odwiedzić stronę www.bezpiecznienastoku.pl, która powstała w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Dla tych, którzy na ferie zimowe zostaną w Krakowie, miejskie instytucje, takie jak: szkoły, młodzieżowe domy kultury, muzea, biblioteki, centra kultury, ośrodki sportowe – przygotowały różnorodne atrakcje. Każdy, i starsi, i młodsi znajdą coś dla siebie.