Jedni lubią góry, drudzy wolą morze, inni z kolei preferują miejsca pełne rozrywek, gdzie będą mogli się wyszaleć. Turysta szukający wrażeń, z pewnością doceni atrakcje w Krakowie, jakie stoją przed nim otworem.

Jakie atrakcje w Krakowie warto zobaczyć?

Kraków może poszczycić się tym, że jest miastem niesamowicie uniwersalnym. Można podziwiać tam piękny krajobraz, kulturę, architekturę wielowiekowych budynków, poznać smaczną kuchnię, bogatą historię oraz zobaczyć jak Kraków tętni nocnym życiem. 

Najciekawsze atrakcje turystyczne Krakowa zostaną przedstawione poniżej:

  • Park Planty – otacza centrum miasta, przepiękny szczególnie jesienią, to idealna pozycja na randkę. Odnajdą się tam także turyści preferujący aktywny styl życia, gdyż można tam pobiegać lub wybrać się na przejażdżkę rowerem.
  • Dom Jana Matejki – muzeum poświęcone Janowi Matejce. Wspaniały artysta, który pochodził z Krakowa. Znajdują się tam niektóre z jego obrazów oraz meble. Można zobaczyć tam również, jak wyglądało studio artysty.
  • Smocza Jama – krążą opowiadania, że w jamie wchodzącej w skład kompleksu Zamku Wawelskiego, mieszkał niegdyś smok, który także ma swoją historię. W 1972 roku, by go upamiętnić, umieszczono przy wejściu rzeźbę smoka.
  • Sukiennice – wybudowana w XIII wieku hala targowa wraz z oddziałem muzeum narodowego na piętrze. Na przestrzeni lat była rozbudowywana i jest położona w centrum rynku głównego Krakowa.
  • Uniwersytet Jagielloński – jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie, a najstarszy w Polsce. Uczyło się tam wielu znanych naukowców, między innymi Mikołaj Kopernik.
  • Kościół Mariacki – wyróżniają go dwie wieże różnej wysokości, wybudowany z cegły. Pierwszy kościół powstał tam w 1220 roku, który zniszczono podczas najazdu Tatarów, po tym rozpoczęto budowę bazyliki.
  • Kolorowe schody na Tatrzańskiej – można się poczuć tam jak miejscowy, nie sposób przejść przez nie obojętnie, nie zauważając na nich napisów oraz kolorów.
  • Tytano – czyli zbiorowisko budynków, które należały kiedyś do fabryki tytoniu. Miejsce to przeszło wielką przemianę, gdyż obecnie znajdują się tam puby, kafejki i restauracje. Przede wszystkim dużo się tam dzieje, a miejsce jest przepełnione hipsterskim klimatem.

Kto odnajdzie się w Krakowie?

Duża ilość atrakcji w Krakowie sprawia, że nie ma tam miejsca na nudę. Za dnia można zwiedzać, wypoczywać lub też pracować czy studiować, w zależności od tego, czy jest się mieszkańcem Krakowa, czy też turystą. Natomiast wieczorem można korzystać z życia w pubach, klubach czy też restauracjach. Wydawać by się mogło, że Kraków to miejsce typowo dla młodzieży, otóż nie tylko, liczne miejsca rekreacyjne oraz piękne krajobrazy, przy których można wypoczywać, to świetny sposób na wykorzystanie atrakcji w Krakowie przez osoby starsze.