Kraków znalazł się w grupie najlepszych 10 miast świata w rankingu globalnego serwisu turystycznego TripAdvisor.

W rankingu, w którym Kraków znalazł się na 8. miejscu, wyróżniono także: Key West (USA), Reykjavik (Islandia), Edynburg (Wielka Brytania), Marrakesz (Maroko), Amsterdam (Holandia), Dublin (Irlandia), Bali (Indonezja), Glasgow (Wielka Brytania), Nowy Orlean (USA).

Znany serwis TripAdvisor wyróżnił 10 najlepszych lokalizacji na świecie, które charakteryzują się największym wzrostem zainteresowania i pozytywnych recenzji członków jego społeczności. Doświadczona społeczność portalu wybiera te lokalizacje z całego świata, które zyskują popularność i są obiektami coraz większego zainteresowania podróżnych. Ranking opiera się na miejscach, które wśród odbiorców TripAdvisor uzyskują certyfikaty doskonałości.

Portal Tripadvisor to jedna z większych internetowych skarbnic wiedzy dla podróżujących. Za pomocą kilku kliknięć możemy dzięki niemu wytyczyć sobie plan zwiedzania odwiedzanego miasta i przeczytać wiele cennych rad na temat podróżowania. Portal raz na jakiś czas publikuje również różnego rodzaju rankingi i zestawienia, w których często obecne są polskie miasta. Ostatnio mogliśmy przeczytać tam ranking "najwspanialszych miast świata", w którym laureatów wybierano na podstawie tego, w którym z nich przyznano najwięcej "Certyfikatów Wspaniałości" (nagrody są przyznawane lokalom i hotelom, które świadczą usługi najlepszej jakości i otrzymują bardzo wysokie noty w serwisie)