Przedstawiciele branży turystycznej spotkali się w Pawilonie Wyspiańskiego w ramach Krakowskiego Forum Turystycznego, aby porozmawiać o najmie krótkoterminowym.

"Dzisiejsze spotkanie bezpośrednio dotyczy rozwoju turystyki. Poruszane tematy są niezwykle ważne i wyznaczają działania na najbliższe lata. Nie da się ukryć, że coraz częściej spotykamy się z pewnym problemem na linii mieszkańcy – turyści, widząc to chcielibyśmy znaleźć razem z Państwem równowagę dla tego zjawiska" – powiedział  Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta.

Od wielu lat Krakowskie Forum Turystyczne służy wymianie informacji i pomysłów do wykorzystania w rozwoju turystyki w mieście.

Tym razem przedstawiciele branży turystycznej dyskutowali o rozwoju turystyki w mieście, dylemacie koegzystencji mieszkańców z turystami i usprawnieniu krótkoterminowego najmu mieszkań. Przypominamy, Krakowskie Forum Turystyczne to wydarzenie, podczas którego branża turystyczna spotyka się, aby omówić najważniejsze wydarzenia, które odbędą się w Krakowie. Spotkanie odbywa się dwa razy w roku.