Rodzinna Wędrówka z Amonitem za nami. Tym razem celem wycieczki była Dolina Sąspowska w Ojcowskim Parku Narodowym. Wycieczka przyciągnęła wielu miłośników pieszych wędrówek, co ciekawe nie tylko z Olkusza, ale także z Krakowa, a nawet Częstochowy.

W trakcie wycieczki turyści nie tylko podziwiali malowniczą dolinę, ale także mieli okazję zapoznać się z florą i fauną Ojcowskiego Parku, którą przybliżał licencjonowany przewodnik ojcowski, a zarazem długoletni pracownik Lasów Państwowych - Adam Wcisło. Po drodze można było wypatrzyć wiele ciekawych roślin, w tym: firletkę poszarpaną, obrazki alpejskie, bodziszka żałobnego czy miesiącznicę trwałą. Dla niektórych sporym zaskoczeniem były widoczne w terenie ślady działalności największych w Europie gryzoni czyli bobrów, które jak się okazuje dość licznie występują na terenie Doliny Sąspowskiej.

Bez wątpienia największą atrakcją Rodzinnej Wędrówki, jaką przygotowali dla uczestników organizatorzy były … rodzinne gry i zabawy. Chętnych nie brakowało. Rajdowicze mogli spróbować swoich sił w takich konkurencjach jak: rzut beretem, skoki w workach czy bieg do celu z piłeczką pingpongową na łyżce. Dla chętnych nie zabrakło także konkursów krajoznawczych. Najmłodsi mogli zmierzyć się z rebusami oraz alfabetem Morse'a . Na wszystkich uczestników konkursów czekały słodycze oraz materiały krajoznawcze.

W czasie wędrówki, która była zorganizowana w ramach ogólnopolskie akcji PTTK „Wędruj z nami ojczystymi szlakami” można było zdobyć punkty do odznaki Miłośnik Jury oraz Turysta Przyrodnik.

W tym roku jest to już trzecia społeczna akcja organizowana z myślą o miłośnikach Jury Krakowsko – Częstochowskiej przez Olkuską Grupę Turystyczną Amonit.

Kolejna wędrówka jesienią, a konkretnie 9 października. Tym razem po Dolinie Kobylańskiej. Wcześniej, bo w czasie wakacji planujemy „wakacyjne spacery” po naszym rodzinnym mieście. W planach między innymi spacer szlakiem olkuskich fortyfikacji oraz spacer w poszukiwaniu dawnego Olkusza. Udział w imprezach – jak zwykle – bezpłatny. Już dziś serdecznie zapraszamy na nasze akcje.