Każdy z nas marzy czasem, by porzucić dotychczasowe życie, uciec od codziennych problemów i wyjechać w Bieszczady. Dziś jest to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej, a nawet mniej radykalna opcja (wyjazd na weekend lub wakacje zamiast rzucania wszystkiego) staje się niezwykle wręcz kusząca. Wszystko za sprawą między innymi Osady Helenowo – kompleksu wypoczynkowego zlokalizowanego w sercu bieszczadzkiej ziemi. By dowiedzieć się o nim więcej, poświęćcie chwilę na przeczytanie poniższego artykułu.

Osada Helenowo – bądź blisko z naturą!

Krótsza lub dłuższa wizyta w Osadzie Helenowo pozwala odciąć się od miejskiego zgiełku, na chwilę odpocząć od pędzącego stylu życia i codziennych problemów. Przebywanie blisko natury może mieć również pozytywne skutki dla zdrowia. Osada Helenowo położona jest na skraju lasu, blisko popularnych górskich szlaków, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Długie spacery w malowniczej okolicy czy

Idealne miejsce na wypad we dwoje

Położona w sercu bieszczadzkiej ziemi Osada Helenowo sprawdzi się idealnie jako miejsce, w którym można spędzić romantyczny weekend. Trzydniowy pobyt (rozpoczęty już w piątkowe popołudnie) może pomóc każdej parze spędzić trochę czasu tylko we dwoje, a także odbudować lub zacieśnić romantyczne relacje. W cenie tego typu atrakcji jest wliczone obfite śniadanie i obiadokolacje, składające się z regionalnej kuchni – chleb własnego wypieku, mięsiwo wędzone na miejscu, starodawne myśliwskie przepisy… Nie braknie również wysokoprocentowych specjałów podczas wieczoru z grillem.

SPA zamiast spania

Goście Osady Helenowo mają do dyspozycji jacuzzi, beczkę japońską, chatę solną i ruską banię. Brzmi tajemniczo albo nawet śmiesznie? Beczka japońska to balia o średnicy 200 centymetrów ustawiona na świeżym powietrzu, której może zmieścić się jednocześnie nawet osiem osób. Wypełnia się ją wodą, która następnie zostaje podgrzana do optymalnej temperatury. Przebywanie w niej ma właściwości zdrowotne.

Z kolei chata solna miejsce pozwalające na koloroterapię. Nastrojowe wnętrze ma właściwości morskiego mikroklimatu i jest bogate w jod, brom, wapń i magnez. Zastosowanie soli tego typu ma właściwości lecznicze – pomaga na astmę, zapalenie zatok, zaburzenia metaboliczne, depresję, stres, choroby wrzodowe żołądka, alergie. Przebywanie w Chacie Solnej pozytywnie wpływa na naszą skórę.

Ruska bania to ostatnia z atrakcji z serii „SPA Relaks” Osady Helenowo – jest to typ rosyjskiej sauny, zbudowanej z drewna i wyposażonej w drewniane ławki do siedzenia i leżenia. W parze z zabiegami relaksacyjnymi (poza samym przebywaniem w saunie, istnieje również możliwość chłostania się pokrzywami, witkami brzozowymi itp.) idzie picie wywarów ziołowych i specjalnie przygotowywanych herbat.

Jak widać, Osada Helenowo daje możliwość różnorodnego spędzania czasu, który z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.
Artykuł sponsorowany