Kraków - miasto królów, zachęca do odwiedzin. To tu znajdziecie wspaniałe miejsca, zabytki i znakomitą kuchnię.

Co zwiedzić

Kraków to miasto, w którym spędzenie zaledwie kilku dni nie wystarczy. Stolica Małopolski kryje w sobie piękne zabytki, urokliwe uliczki, parki. Od czego zacząć? Najlepiej o Rynku, serca Krakowa, na którym średniowieczny klimat przeplata się z nowoczesnością. Na samym Rynku Głównym ominąć nie można Bazyliki Mariackiej, Sukiennic i Wieży Ratuszowej. 

W Krakowie warto przejść się także na Kazimierz - dzielnicę żydowską, w której panuje niezwykły klimat. To tam można zjeść coś wyjątkowego na ulicy Szerokiej, zwiedzić synagogi, pójść na Plac Nowy gdzie do późnych godzin wieczornych przysiąść można w klimatycznych kawiarniach i pubach.

Nie sposób ominąć Wawelu i Muzeum Narodowego - poza wystawą stałą warte uwagi są także wystawy czasowe.

Jak się przemieszczać

Kraków to miasto tramwajów. Stanowią one najlepszy i najwygodniejszy środek transportu. W centrum są płatne miejsca parkingowe, jednakże często trudno znaleźć jest miejsce, szczególnie w godzinach szczytu. Miasto jest dobrze przystosowane do rowerzystów. Z łatwością znajdziemy też elektryczne hulajnogi. Warto też zrezygnować ze środków transportu i wybrać się na spacer - wokół rynku rozciągają się planty, spod Wawelu możemy też wybrać się na Podgórze Bulwarami Wiślanymi.

Kuchnia i nocleg w hotelu w Krakowie

W Krakowie bez trudu znajdziemy dobrą restaurację. Na terenie miasta rozlokowane są miejsca, gdzie serwuje się kuchnię typowo polską, włoską, francuską, indyjską czy nawet hawajską. Niezależnie od tego w jakim miejscu Krakowa zdecydujemy się nocować, na pewno niedaleko znajdziemy fajne miejsce, żeby zjeść. Wygodnie jest oczywiście spać w hotelu, w którym mieści się też świetna restauracja. Takim miejscem jest dogodnie położony Hotel Krakus. Ten hotel w Krakowie jest idealnym miejscem, żeby zatrzymać się w czasie wakacji czy wyjazdu służbowego. W hotelu znajduje się restauracja i bar. Pokoje są jedno, dwu, trzy i czteroosobowe, idealnie nadają się na rodzinny wyjazd czy wakacje z przyjaciółmi. Hotel spełnia też najwyższe standardy sanitarne. Jeśli więc podczas pobytu w Krakowie chcemy też odpocząć, wybierzmy Hotel Krakus.
Artykuł partnerski