Ministerstwo Infrastruktury zastanawia się nad pomysłem, by kandydaci na kierowców mogli prowadzić samochody bez uprawnień, ale pod nadzorem rodziców w ramach przygotowania do egzaminu na prawo jazdy - poinformował o tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Teraz jesteśmy na etapie wczesnych analiz tego pomysłu. Nie mogę więc określić kiedy, ani czy w ogóle te przepisy zostaną zaproponowane. Musimy to przeanalizować z ekspertami - powiedział minister. – Nauka jazdy przede wszystkim musi być bezpieczna nie tylko dla osób, które uczą się jeździć, ale też i dla wszystkich innych użytkowników ruchu drogowego - dodał. Jego zdaniem jest to ciekawy pomysł, choć jeszcze nie wiadomo, czy zostanie przyjęty.

Nie da się ukryć, że nauka jazdy w Krakowie, czy w innym dużym mieście to spore wyzwanie dla kogoś, kto po oraz pierwszy siada za kierownicą samochodu osobowego czy stara się o uprawnienia kierowcy pojazdu nazywanego jednośladem. W większym mieście trudniej jest zdać egzamin praktyczny. Na poczatkującego kierowcę czeka bowiem wiele „pułapek”. Jednocześnie nauka jazdy w dużym mieście pozwala nam szybciej nabrać większej pewności siebie podczas jazdy pojazdem mechanicznym.