Za nami Moto Show w Krakowie. Impreza rozpoczęła się mocnym akcentem – oficjalną prezentacją pierwszego polskiego samochodu z napędem wodorowym. Drugiego dnia pojawił się zaś Gość Specjalny – Krzysztof Hołowczyc

Pierwszego dnia a scenie głównej zaprezentowane zostały sachody Ford Mondeo Vigniale, , Renault Megane GT, Mazda 6 oraz Citroen DS4 Crossback. Ale Moto Show to nie tylko nowe samochody, w drugiej hali EXPO Kraków królowały samochody stuningowane i amerykańskie klasyki. Jak co roku, tak i wybrane zostały najlepiej stuningowane samochody.

Niewątpliwą atrakcją dla Zwiedzających był udział Gościa Specjalnego – Krzysztofa Hołowczyca, który wziął udział w kilku rozmowach na scenie a także spotkał się ze swoimi fanami, rozdając autografy.

W strefie Pokazów królował drift, motocykle i wyścigi gokartów. Pokaz Stuntu Motocyklowego i Trialu zaprezentowało Stowarzyszenie Piękne Anioły. W wyścigach gokartów ścigali się najpierw dziennikarze a w drugim dniu gwiazdy motorsportu.

Podczas tegorocznej edycji Moto Show w Krakowie, po raz pierwszy zostały przyznane tytuły Auto Nobilisa osób, które zmieniają postrzeganie motoryzacji, wynoszą ją na wyższy poziom, prezentując ją w sposób ciekawy, często niestandardowy.  Wyróżnienia oraz statuetki otrzymali:

Krzysztof Hołowczyc
Leszek Kuzaj
Adam Gładysz

Poznaliśmy również zwycięzcę konkursu AUTOKREATOR na najlepszy projekt nadwozia samochodu sportowego. W rywalizacji wzięło udział 8 projektów a konkurencja była bardzo wyrównana. Zdecydowanie było o co walczyć – zwycięski projekt konkursu znajdzie się na materiałach promocyjnych kolejnej edycji Moto Show w Krakowie.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się poprzez głosowanie na dwóch etapach:

I etap – otwarte głosowanie dziennikarzy motoryzacyjnych, które stanowił 70% wagi całego wyniku.
Wśród głosujących dziennikarzy pojawili się dziennikarze Interii, TVN Turbo, Wp.pl, Furora.tv, RMF Maxxx

II etap – dodatkowy głos internautów na portalu moto.interia.pl, który stanowił 30% wagi całego wyniku.

Po ostatecznym podsumowaniu wyników obu etapów głosowania zostały przyznane 3 miejsca dla projektów:

I miejsce – Mariusz Nadolny z projektem Tesli R14

II miejsce – Krzysztof Piłka z projektem Zorra

III miejsce – Karol Próba z projektem Vision Martel

Spośród wszystkich aut, jury wybrało najlepiej stuningowany samochód tegorocznego Tuning Show w Krakowie. Zostało nim BMW F32, za które nagrodę odebrał Łukasz Pająk. Na drugim i trzecim miejscu kolejno znaleźli się Hartmut Kralik ze swoim Audi R8 oraz Paweł Bednarczyk z Lexusem GS F.