Amelia Cierpiał to 11-latka, która zachwyca słuchaczy. Dysponuje ponad 3-oktawową skalą głosu i tworzy świetne aranżacje na skrzypce, na których świetnie gra. Po licznych osiągnięciach na festiwalach muzycznych przyszedł czas na współpracę z legendarnym zespołem Universe, a także na wielki krok w stronę kariery - wydanie pierwszego singla oraz premierę klipu.

Liczne sukcesy

Amelka jest laureatką wielu ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych. Pierwsze sukcesy osiągała już w wieku sześciu lat. Potem przychodziły kolejne nagrody
w konkursach organizowanych nie tylko w Częstochowie, ale również o zasięgu wojewódzkim. Choć dla Amelii te wygrane i tak były wielkim sukcesem, postanowiła spróbować swoich sił w konkursach wyższej rangi.

Do najważniejszych osiągnięć utalentowanej artystki można zaliczyć między innymi 1. miejsce na VII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „Golden Talent in Golden Prague” w kategorii INSTRUMENTAL MUSIC SOLO (Praga 2017), 1. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca „Majowa Nuta” (Częstochowa 2017), a także 3. Miejsce na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „World Song” (Sosnowiec 2018).

 

Nowe wyzwania

Poza licznymi sukcesami w konkursach Amelka rozpoczęła współpracę z legendarnym zespołem Universe, który wystąpił ostatnio w Krakowie w październiku br. Ich pierwszy wspólny występ miał miejsce w grudniu 2017 r., natomiast już 1 grudnia 2018 r. młoda wokalistka wystąpi w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie, gdzie zagra jako support zespołu Universe. Warto również dodać, że w najbliższą niedzielę Amelia zagra i zaśpiewa w Częstochowie podczas uroczystych obchodów XXV-lecia Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Niedawno młoda artystka podjęła decyzję o rozpoczęciu kariery solowej. Pod koniec sierpnia ukazał się jej pierwszy singiel pod tytułem „Nie boję się” utrzymany został w klimacie reggae, a 19 listopada br. odbyła się premiera klipu on-line.

Zachęcamy do wysłuchania piosenki, a za Amelkę trzymamy kciuki. Życzymy kolejnych sukcesów
i czekamy na płytę.

Informacje na temat Amelii i jej osiągnięć można znaleźć na Facebooku, Instagramie i YouTube.