Kraków na przełomie ostatnich lat stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce. Wiele z jego rejonów aktualnie święci swój najlepszy czas, co szczególnie łatwo zauważyć na przykładzie takich miejsc jak Grzegórzki. Oto 5 faktów, które mogą wspomóc decyzję o zakupie mieszkania w tej dzielnicy.

Bliskość centrum

Grzegórzki bezpośrednio graniczą ze Starym Miastem, dzięki czemu dojazd do centrum zajmuje tu mniej niż kilka minut – podkreślają eksperci z mieszkania.inter-bud.pl. Jest to więc świetnie miejsce zarówno dla studentów, jak i biznesmenów lub rodzin z dziećmi.

Sprawna komunikacja miejska

Z Grzegórzek można w łatwy sposób dostać się do wszystkich rejonów Krakowa dzięki prężnie rozwiniętej komunikacji miejskiej. Znajduje się tu masę przystanków autobusowych i tramwajowych, które obsługują liczne kursy nocne.

Atrakcyjna cena mieszkań

Choć dzielnica ta nie należy do najtańszych, to nadal mieszkania w tej okolicy są o wiele tańsze, niż w ścisłym centrum miasta. Warto dodać, że na Grzegórzkach ciągle powstają nowe osiedla, dzięki czemu można wypatrzeć naprawdę atrakcyjne oferty.

Mnogość atrakcji

Grzegórzki pełne są ciekawych miejsc, które warto zobaczyć zarówno jeśli jest się turystą, jak i mieszkańcem. Znajdują się tu pomniki, ogrody, parki, kościoły, galerie, punkty handlowe, boiska, więc odwiedzenie wszystkich punktów może być ciekawym doświadczeniem dla wszystkich.

Spokojna atmosfera

W nadwiślańskich dzielnicach w Krakowie panuje mniejszy zgiełk i łatwiej tu odszukać punkty, które są otoczone naturą. Są więc idealnym miejscem na spokojny spacer z rodziną czy uroczy piknik z przyjaciółmi. 

Grzegórzki jako dzielica mieszkaniowa prężnie rozwija się od lat 70 XX wieku. To jedno z niewielu miejsc w tak dużej bliskości krakowskiego starego miasta, gdzie powstają nowe apartamentowce oraz budynki mieszkalne z nowoczesną infrastrukturą towarzyszącą. Kupno nowego mieszkania w tym rejonie jest szczególnie dobrą inwestycją dla osób ceniących sobie spokój, ale również dostęp do infrastruktury miejskiej i kultowych miejsc w Krakowie.

Zobacz przykładowe inwestycje z nowymi mieszkaniami na stronie Inter-bud.pl