Chińska marka Metropolo wchodzi do Polski. - Kilka dni temu podpisaliśmy umowę na zarządzanie hotelem w Krakowie wybudowanym przez spółdzielnię Gromada. Obiekt od kilku lat czekał na swoją szansę. Mamy nadzieję, że do końca tego roku uruchomimy pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Europie naszej chińskiej marki Metropolo - zapowiada Adam Konieczny, dyrektor ds. rozwoju sieci Louvre Hotels Group.

Hotel Metropolo w Krakowie zaoferuje 220 pokoi, będzie urządzony w stylu chińskiego art déco i będzie dysponować dużą powierzchnią konferencyjną. - Mamy szansę odczarować złą passę związaną z tym obiektem - przekonuje Adam Konieczny.

Dodaje, że Louvre Hotels Group prowadzi zaawansowane rozmowy związane z hotelami w innych miastach, m.in. w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Poznaniu. - To obiekty pod różnymi markami, głównie Golden Tulip oraz Premiere Classe. Jesteśmy zainteresowani też projektami w miejscowościach wypoczynkowych, w górach i nad morzem, zarówno w formule hotelu jak i w systemie condo - podsumowuje.

Centrum Hotelowo-Kongresowe Gromady w Krakowie zostało wybudowane przez Ogólnokrajową Spółdzielnię Turystyczną Gromada.