Nowe mieszkania powstają nie tylko na obrzeżach miast – inwestorzy chętnie budują także w centrum i prestiżowych dzielnicach. Świetnym przykładem są nowe mieszkania na Krowodrzy w Krakowie. Czemu warto zamieszkać właśnie tam?

Krowodrza – blisko centrum i zieleni

Krowodrza to piąta i przy okazji jedna z najmniejszych dzielnic Krakowa. To, co wyróżnia ją wśród innych dzielnic, to fakt, że jest bardzo dobrze skomunikowana zarówno z centrum, jak i pozostałymi częściach miasta. Prywatni inwestorzy, którzy zakupią nowe mieszkania na Krowodrzy, mogą być pewni, że szybko dostaną się do dowolnego punktu miasta. Nowe mieszkania na Krowodrzy oferuje krakowski deweloper EKOPARK – to właśnie on realizuje inwestycję U Przybyszewskiego. Przyszli właściciele powstających tam mieszkań nie tylko będą mieć blisko do centrum, lecz także do terenów zielonych. Z okien roztacza się widok na Las Wolski, a w pobliżu znajduje się m.in. Park Jordana, w którym można spędzić każde wiosenne i letnie popołudnie.

Nowe mieszkania na Krowodrzy – miejsce idealne do życia dla rodzin

W piątej dzielnicy Krakowa nie brakuje przedszkoli i szkół. W efekcie to idealne miejsce do życia dla osób z dziećmi. Rodziny, które zakupią nowe mieszkania na Krowodrzy, nie będą musiały martwić się czasochłonnymi dojazdami swoich dzieci do placówek edukacyjnych. W pobliżu nowych inwestycji znajdują się także sklepy, teatry, muzea i centra kultury. Deweloperzy zdają sobie sprawę z różnych potrzeb klientów, dlatego też proponują nowe mieszkania na Krowodrzy o różnym metrażu. W ramach wspomnianej inwestycji U Przybyszewskiego powstają lokale o powierzchni od 37 do 152 m kw. Deweloper zadbał przy tym o wygodę przyszłych mieszkańców – do ich dyspozycji oddane zostaną komórki lokatorskie, podziemne miejsca parkingowe, plac zabaw dla najmłodszych, rowerownia i wózkownia oraz siłownia i sauna.

Zarabiaj na wynajmie – czemu warto kupić mieszkanie na Krowodrzy?

Co roku Kraków jest odwiedzany przez tysiące turystów. Z początkiem października do miasta zjeżdżają także studenci. Nowe mieszkania na Krowodrzy można potraktować także jako długoterminową inwestycję. Ich wynajmem zainteresowani są zarówno turyści, jak i studenci. Jeżeli chodzi o tę drugą grupę, to często poszukują oni lokum właśnie w tej dzielnicy z uwagi na bliskość do uczelni – na terenie dzielnicy mieści się kilka szkół wyższych. Niezależnie od tego, czy szukasz wygodnego miejsca do życia, czy też mieszkania pod inwestycję, rozważ właśnie tę, prestiżową dzielnicę.