Mieszkanie w kontenerach częściej przywodzi na myśl jakieś niefortunne wydarzenia, rzadziej jest wynikiem świadomego wyboru. Krajobraz jednak ulega zmianie – kontenery stanowią dobre rozwiązanie nie tylko dla osób szukających doraźnej pomocy, ale także są ciekawą opcją dla tych, którzy do mieszkania podchodzą nieco kreatywnie.

Kontenery socjalne/mieszkalne okazują się być dobrą alternatywą dla osób poszukujących swojego mieszkania. Oczywiście, spełniają one swoje tradycyjne role równie dobrze – są wykorzystywane na placach budowy i innych, jako zaplecze socjalne dla pracowników. W takich kontenerach znajdziemy szatnie, prysznice i ubikacje czy kuchnię i stołówkę. Oprócz tego, kontenery socjalne mogą być wykorzystywane, jako schronienie dla osób dotkniętych kataklizmami czy zmagających się z ciężką sytuacją bytową. Coraz częściej, zalety kontenerów odkrywają także osoby, które poszukują rozwiązań praktycznych i ekonomicznych w kwestii mieszkania. Jednym z wiodących trendów na rynku nieruchomości są bowiem małe domy.

Mieszkanie w skali mikro

Małe domki, mieszkanie i podróżowanie w vanach, przerabianie kontenerów handlowych na mieszkania – to wszystko na zachodzie zaczyna interesować coraz więcej osób, które szukają nie tylko ekonomicznych rozwiązań w kwestii mieszkalnictwa, ale także takich, które będą jak najbardziej sprzyjały idei życia „zero waste” i „eco friendly”, czyli takich, które zakładają jak najmniejszą degradację środowiska naturalnego. Okazuje się, że jednym ze sposób do życia bez dużej ilości śmieci i zanieczyszczeń jest właśnie mieszkanie w skali mikro. Wiele młodych osób, świadomych ekologicznie, wybiera mieszkanie w małych domkach, często remontowanych i przerabianych przez nich na ich własne potrzeby.

Dzięki temu, mogą oni mieszkać i cieszyć się z udogodnień zaprojektowanych stricte pod ich wymagania, jednocześnie nie wydając fortuny na kupno czy wynajem mieszkania lub domu. Takie małe domki często są mobilne, co pozwala ich właścicielom na zwiedzanie kraju czy krajów, a dzięki gromadzonym oszczędnościom, mogą sobie oni pozwolić na dalekie i częste podróże.


Źródło: mastertec.biz.pl

Kontenery, czyli ciekawa wizja na przyszłość

W naszym kraju, idea mieszkania w małych domkach czy kontenerach jeszcze się nie rozpowszechniła, jednak może to być tylko kwestią czasu. Przy obecnie rosnących i wciąż wysokich cenach za wynajem mieszkań w większych miastach, być może atrakcyjną alternatywą okaże się wybór kontenera, który zapewnia wszystko to, co do mieszkania jest niezbędne – posiada instalacje elektryczną, wodną i grzewczą, a także izolację, co sprawia, że można w nim mieszkać przez cały rok. Mieszkanie w kontenerze może zatem okazać się niezwykle atrakcyjne dla tych, którzy pragną zaoszczędzić i praktykować bardziej przyjazny środowisku styl życia.