Pod względem lokalizacji, oferty, udogodnień i wielu innych aspektów można śmiało stwierdzić, że Kraków znajduje się tutaj w niewątpliwej czołówce.

Z zachwytem oraz prawdziwym podziwem obserwujemy, jak lokale biurowe Kraków doganiają, a w wielu przypadkach przeganiają te dostępne dla osób i firm zainteresowanych wynajmem w innych aglomeracjach miejskich, takich jak Warszawa, Wrocław, czy Łódź. Okazuje się, że deweloperzy odpowiedzialni za inwestycje w Krakowie postawili przede wszystkim na nowoczesne biurowce, które nie tylko będą się doskonale wpisywały w ogólny wygląd danego otoczenia, ale także - oferować będą szereg udogodnień istotnych tak z punktu widzenia wynajmujących jak i interesantów.

Na pierwszy plan wysuwa się tu naszym zdaniem łatwy dostęp do wielu miejsc parkingowych zlokalizowanych tak na parkingu przed biurowcem jak i na parkingu podziemnym, dzięki czemu nawet w przypadku zlokalizowania biurowca w samym sercu ruchliwej dzielnicy, ze znalezieniem miejsca dla swojego auta z pewnością nie będziemy mieli problemu.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa pozostanie ono zaparkowane aż do zakończenia przez nas pracy, bowiem właściciele biurowców zadbali, by wszystkie kluczowe z punktu widzenia wynajmujących punkty gastronomiczne i usługowe znajdowały się we wnętrzu budynku. Oznacza to ograniczenie do absolutnego minimum konieczność opuszczania biurowca celem załatwienia sprawunków istotnych z punktu widzenia prowadzonej działalności gospodarczej, co stanowi oszczędność czasu i pieniędzy - a jak wiadomo, obydwu tych zasobów nigdy za wiele!

Ważną kwestią jest także odpowiednie wyciszenie przestrzeni i wytłumienie dźwięków dochodzących z zewnątrz poprzez zastosowanie specjalnych drzwi i okien o wysokim współczynniku izolacji akustycznej.

Nie bez znaczenia pozostaje również dostosowanie przestrzeni biurowej do obecnej, niezwykle zróżnicowanej specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej. Wynajmujący będą bowiem mieli dostęp do tak zwanych open space, a więc obszarów sprzyjających wymianie myśli i kreatywnych pomysłów, jak również do standardowych pomieszczeń gabinetowych, w których swoje zadania będą mogli realizować w ciszy i spokoju, mając zapewnioną maksymalną prywatność.

W wielu budynkach biurowych zlokalizowanych na terenie Krakowa zaimplementowano rozwiązania, które obecnie uważa się za swoisty standard w branży, a mianowicie - wygodne i przestrzenne windy, recepcję, monitoring zapewniający bezpieczeństwo pracowników, czy w końcu całodobową ochronę.

Nie brakuje także rozwiązań typu Smart, których zadaniem jest nie tylko zwiększenie komfortu użytkowania danej przestrzeni, ale również zmniejszenie kosztów wynikających z jej regularnej eksploatacji, co z kolei może bezpośrednio przełożyć się na znaczne obniżenie kosztów wynajmu.

Biurowce wyposażone są często w całą sieć czujników oraz specjalnych modułów zarządzających temperaturą, siłą i natężeniem oświetlenia, czy też klimatyzacją, dzięki czemu poszczególne systemy obiektu działają z optymalną wydajnością w momencie, gdy znajduje się w nich maksymalna ilość podmiotów wynajmujących, natomiast w godzinach nocnych są one wyłączane lub też funkcjonują w sposób ograniczony, minimalizując tym samym pobór prądu, wody oraz innych zasobów.