Lustro oprócz swej zaczarowanej bajkowej symboliki w magiczny i niepowtarzalny sposób potrafi zaczarować każde wnętrze. To jeden z elementów dekoracji pomieszczenia, który oprócz swojej niezwykle praktycznej funkcji, jaką jest odbijanie naszego oblicza, czarodziejski sposób odmienia wygląd każdego wnętrza. Poniżej doradzimy, jak w najlepszy sposób wykorzystać moc i siłę oddziaływania tego przedmiotu na pomieszczenie.

Praktyczna moc ukazywania oblicza 

Pierwotną i podstawową funkcją, jaką miało lustro była demonstracja ludzkiego odbicia. Ukazywanie naszej sylwetki ma niezwykle istotną rolę przy codziennych czynnościach związanych z ubieraniem się, wykonywaniem makijażu czy fryzury. To niebywale przydatna i praktyczka cecha lustra w pierwszej kolejności wykorzystywana w naszych domach. Właśnie z tych względów miejscami, w których umieszcza się lustro, są zazwyczaj przedpokój i łazienka. Do holu warto wybrać duży, prostokątny model. Taki wzór dokładnie pokaże całą naszą sylwetkę. Dodatkowo duże lustro powiększy i rozjaśni ten zwykle najmniejszy i najciemniejszy fragment naszego mieszkania. W łazience lustro powinno być odpowiednio oświetlone, aby wiernie odwzorowywało realne kolory. Łazienka nabiera przestrzeni i optycznie wydaje się większa przy odpowiednim rozplanowaniu luster. W tym pomieszczaniu warto również posiadać niewielkich rozmiarów powiększającej lustro idealne do wykonywania precyzyjnego makijażu czy przycinania brody.  

Czarowanie wnętrza przepięknym designem 

Coraz częściej lustro oprócz funkcji praktycznej pełni rolę dekoracyjną. W zależności od charakteru wnętrza odnajdziemy odmienne stylistyki tego przedmiotu pasujące do poszczególnych designów. Do loftowych i modernistycznych pomieszczeń idealne będą lustra w prostych geometrycznych ramach wykonanych ze stali, szkła lub ciężkiego surowego drewna. Wnętrza w stylu glamour urokliwie wyglądają przyozdobione lustrami w złotych lub kryształowych ramach. Kolonialne pomieszczenia najlepiej prezentują się udekorowane lustrem oprawionym w ramę wykonaną z orientalnego drewna. Nadal niezwykle popularne skandynawskie wnętrza ozdobione powinny być lustrami w jasnych ramach, takich jak białe czy błękitne. Pomieszczenia w stylu vintage czy boho nie pogardzą natomiast wszystkim, co kolorowe i pstrokate. Nieregularne i wyraziste wzornictwo idealnie wpisze się we wnętrza tych stylistykach. Do niebywale popularnych należą między innymi lustra w kształcie słońca. To wręcz idealna propozycja e do salonu w stylu boho.  

Magicznie odbijane refleksy świetlne 

Lustro jest przedmiotem przepięknie odbijającym światło. Odpowiednie ustawienie względem okien tego dekoracyjnego detalu potrafi wprowadzić do pomieszczenia magiczną grę refleksów świetnych. Dlatego najlepiej lustra wieszać na ścianie przeciwległej do źródła światła. Do niebywale modnych należą konstelacje luster o różnych rozmiarach i tej samej stylistyce. Taka ozdobna forma niesamowicie wygląda zarówno w nowoczesnych wnętrzach jak i glamour.