Atrakcyjna lokalizacja, dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa i dynamiczny rynek to mocne strony jednego z regionów magazynowych w Polsce. Popyt na magazyny w Krakowie rośnie, dlatego też w pobliżu stolicy Małopolski przybywa nowoczesnych obiektów, ogromnych hal oraz powierzchni przemysłowych. Wybraliśmy kilka przykładowych, które są według nas szczególnie warte uwagi.

Inwestycje z rozmachem

W całej Polsce powstają nowoczesne magazyny na wynajem, ale obserwuje się też nowy trend – liczne firmy decydują się na budowę swoich własnych centrów logistycznych. Ogromne hale magazynowe powstają m.in. pod Warszawą, Wrocławiem czy Krakowem – to właśnie z nich będą wysyłane towary do klientów nie tylko z Polski, ale i z całej Europy.

Rozmiary hal magazynowych pod Wrocławiem są imponujące – szacuje się, że w jednej z nich zmieściłoby się aż 2,8 tys. TIR-ów z naczepami! Każdego dnia eksportujemy ogromne ilości towarów, które jednak muszą być odpowiednio magazynowe. Ich bezproblemowy transport oraz dystrybucja to podstawa.

Comarch w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Krakowa

Comarch w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Czyżynach – około 6 km od serca Krakowa – wybudował nowoczesną halę laboratoryjno-produkcyjną. W nowym kampusie uruchomiono również centrum przechowywania  i przetwarzania danych. Rozbudowa oznacza też ponad 400 nowych miejsc pracy, m.in. w branży IT czy analizy danych. Inwestycja pozwoli też na stworzenie nowoczesnej hali do prototypowania i produkcji serii urządzeń elektronicznych. Park maszynowy z kolei służyć ma do produkcji i testów maszyn.

Powierzchnie magazynowe Goodman

Goodman wybudował ogromne hale magazynowe w Modlniczce. Obiekt Airport Logistics Centre znajduje się koło Krakowa, w rozwijającym się zagłębiu logistycznym łączącym rynki wschodniej i zachodniej Europy. Magazyny na wynajem k. Krakowa szczycą się świetną lokalizacją i są odpowiednie do przechowywania i następnie dystrybucji towarów.

Jeden z największych parków logistycznych w Małopolsce

Park 7R Kraków Kokotów-Brzegi znajduje się pod Krakowem i stanowi jeden z największych parków logistycznych na terenie Małopolski. Pierwszy magazyn 7R wybudowało w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej w 2016 roku, ale od tego czasu inwestycja znacznie się rozrosła.

Strategiczne położenie niedaleko autostrady A4 zapewnia dobrą dystrybucję produktów na terenie całej Polski oraz krajów sąsiadujących, m.in. Czech czy Słowacji. Dla poszukujących nowoczesnych magazynów na wynajem pod Krakowem jest to propozycja godna uwagi.

Trzecie centrum logistyczne

Biuro Inwestycji Kapitałowych buduje trzecie centrum logistyczne w pobliżu Krakowa spełniające najwyższe standardy. Nowoczesny obiekt magazynowy zajmuje niemal 20 tys. mkw. powierzchni i znajduje się w Centrum Logistycznym Kraków III. Dzięki położeniu w Targowisku, między autostradą A4 a drogą krajową nr 94 Kraków-Przemyśl i w sąsiedztwie węzła w Szarowie, budzi duże zainteresowanie wśród przedsiębiorców.