Architekci wnętrz uważają, że projektowanie aranżacji pomieszczeń jest sztuką, której celem jest sprawienie, aby ludzie otaczali się pięknem ze wszystkich stron, a wnętrza łączyły w sobie wysublimowany smak i elegancką funkcjonalność. Inspiracjami do tworzenia projektów nowych wnętrz są: marzenia zamawiających, natura, sztuka i moda.

Wyznaczniki aranżacji wnętrza

Modne projekty wnętrz w Krakowie na 2021 rok muszą być wyjątkowe i niepowtarzalne – powinny być zgodne z aktualnymi trendami w projektowaniu wnętrz i zawierać w sobie nutkę indywidualizmu Klienta. Wydawać się może w projektowaniu właściwie wszystko już było, podobnie, jak w modzie. Każdy rok przynosi coś ciekawego. Bardzo ważną rolę odgrywa kolor – w tym roku dominują żółty i szary. Trzeba przyznać, że jest to połączenie solidne, żywiołowe, które może przetrwać przez wiele lat. Modne projekty wnętrz w Krakowie na 2021 rok to wnętrza czerpiące inspirację z natury.

Natura we wnętrzu – powrót do korzeni

Natura to najbogatsze źródło inspiracji – jest w niej doskonałość, ponadczasowość i nutka tajemnicy, czyli wszystko to, czego potrzebują modne projekty wnętrz w Krakowie na 2021 rok. Jej pojawienie się we wnętrzu to powrót do korzeni. Rośliny (sztuczne roślinki to nie natura), meble z drewna, wykorzystanie kamienia i wikliny to zaledwie wycinek możliwości wykorzystania natury w urządzaniu pokoi, czy kuchni. Nowymi trendami są ściany wertykalne w mieszkaniach i panele roślinne. Posiadanie balkonu lub tarasu to wielki plus, ponieważ są to doskonale miejsca do uprawy kwiatów lub ziół. W ten sposób mamy naturę w swojej przestrzeni życiowej.


Blask metalu i geometryczne wzory

Trendem, który zasługuje na uwagę, jest łączenie różnych wcieleń metali: mosiądzu, miedzi, złota z malowanymi na czarno czy „naturalnie” srebrzystymi. Dominują metaliczne płytki, meble, a także dodatki, będące wyrazem wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Popularność wzorów geometrycznych nie maleje i dotyczy wszystkich przedmiotów – od kubków do opraw oświetleniowych. Wzory geometryczne w modnych projektach wnętrz w Krakowie na 2021 rok wyodrębnia się na jednym obszarze mieszkania, gdzie odgrywają główną rolę. Do łask powracają tapety i płytki podłogowe z tym wzorem.

Król kamienia - marmur

Kamień to materiał naturalny. We wnętrzach najpopularniejszy jest marmur, ponieważ jego różne barwy pozwalają dopasować go do wielu stylów. Wykorzystując marmur, dodaje się pomieszczeniom elegancji. Sprawdza się w łazience i salonach. Jeżeli ktoś nie chce podłogi marmurowej, to modne projekty wnętrz w Krakowie na 2021 rok, doradzają wykorzystanie marmuru jako blatu stolika, czy półek regału.

Dom lub mieszkanie ma być miejscem bezpiecznym, funkcjonalnym, wygodnym i umożliwiającym odpoczynek. Modne projekty wnętrz w Krakowie na 2021 rok stawiają na spokojną, relaksującą przestrzeń życiową. Każdy element aranżacji powinien ze sobą współgrać, a cechą wnętrza muszą być porządek, wygoda użytkowania i harmonia.

Sprawdź mono. Nowoczesne projekty wnętrz.