Lofty oraz soft lofty to mieszkania bodaj najbardziej właściwe dla stylu industrialnego. Bowiem styl industrialny nie zaczyna się tuż za drzwiami wejściowymi do apartamentu, ale bierze swój początek w charakterze samego budynku. Trudno, bowiem sobie wyobrazić prawdziwie przemysłowy klimat bez dużych, otwartych przestrzeni, surowych betonowych lub zbudowanych z cegieł ścian, wysokich sufitów, okien zajmujących niemal całą powierzchnię ściany, czy plątaniny rur, stalowych konstrukcji, odrestaurowanych i zachowanych jako swoista dekoracja elementów dawnych maszyn. Dopiero w takim kontekście styl industrialny może wybrzmieć w pełni, objawić swoją wyrafinowaną duszę. Oczywiście jego elementy z powodzeniem można wykorzystywać w tradycyjnych mieszkaniach i domach, ale warto pamiętać, że efekt siłą rzeczy będzie tylko połowiczny.

Wnętrza w stylu industrialnym - główne cechy 

Moda na surowe, oszczędne wnętrza industrialne z minimalnym wyposażeniem, zredukowanym do najbardziej podstawowych mebli i sprzętów, upodobanie do dużych przestrzeni gwarantujących poczucie wolności przyszła wraz z stopniowym przechodzeniem do gospodarki opartej na usługach. Zwalniające się wielkie fabryki, hale produkcyjne na deweloperskim rynku z racji niskiej ceny szybko znalazły amatorów wśród artystów i awangardowych designerów. 

Czym dokładnie jest styl industrialny? Mówiąc potocznie jest on produktem recesji szalejącej w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku. Opuszczone fabryki przemysłowe wymagały zagospodarowania, będąc wykorzystywane na biura, a później na pomieszczenia prywatne. Dzisiaj styl loftowy jest kwintesencją wolności, ekskluzywności i rządzi się swoimi własnymi zasadami.

Zapoznaj się z całym artykułem: https://intellio.pl/porady-wnetrzarskie/92/styl-industrialny-projekty-wnetrz/ 

Jeśli potrzebujesz pomocy w aranżacji wnętrza to zachęcamy do skorzystania z naszego biura projektowego w Krakowie Intellio designers.