Przechowywanie w małym mieszkaniu może sprawiać dużo problemów. Możemy rozwiązać je przez wybór szaf wnękowych na wymiar!

W małym mieszkaniu przechowywanie może sprawiać dużo trudności. Gdy mamy dużo rzeczy, które musimy uporządkować i zabezpieczyć, zwykły regał ze sklepu to za mało. Najlepszym wyborem będą wtedy szafy wnękowe oraz inne szafy na wymiar, które zamówimy w zakładzie stolarskim.

Dlaczego warto zdecydować się na takie meble na wymiar? Jak można dostosować je do wnętrza? Jak odbywa się realizacja szaf na wymiar? W końcu, gdzie je zamówić?

Szafy wnękowe – poznaj ich zalety

Szafami wnękowymi nazywa się szafy, które budowane są we wnękach pomieszczenia. Termin ten często używany jest także na wszystkie szafy na wymiar, które może wykonać dla nas zakład stolarski.

Najczęściej są to szafy z drzwiami przesuwnymi, ale zamiast nich można zastosować także inne typy drzwi, na przykład rozwierane czy harmonijkowe.

Dzięki szafom wnękowym możemy zagospodarować nawet najtrudniejszą przestrzeń, na przykład w małym, nieustawnym pokoju czy też pod skosami. Szafy do zabudowy najczęściej wybierane są do sypialni oraz do przedpokojów, lecz można wykonać je także w innych pomieszczeniach, na przykład do garderoby na wymiar czy też do pokoju dziecka.

Jako że są to szafy na wymiar, cała konstrukcja może być dokładnie dopasowana do miejsca montażu, wykorzystując każdy wolny centymetr. Dodatkowo, szafy wnękowe zakład stolarski może wykonać zgodnie z życzeniem klienta, aby wpisywały się one w aranżację wnętrza, na przykład w styl skandynawski, industrialny, nowoczesny czy rustykalny.

Dodatkowym plusem jest możliwość indywidualnego wykończenia wnętrza szafy do zabudowy. Możemy wtedy dostosować jej wyposażenie do rodzaju przechowywanych w niej przedmiotów, na przykład ubrań, obuwia, sprzętów sportowych, AGD. Zakłady stolarskie mogą wykonać w szafach różnego rodzaju półki, wieszaki, szuflady, zastosować kosze i inne organizery.

Te wszystkie zalety powodują, że szafy wnękowe są obecnie tak popularne i chętni wybierane nie tylko do małych mieszkań, ale też do dużych domów!

Szafy na wymiar – pomysły na fronty szaf

Szafy wnękowe pozwalają na dużą dowolność w doborze ich komponentów. Klienci mogą przede wszystkim dobierać różne rodzaje frontów szaf, które mogą być wykonane z materiałów takich jak:

  • płyty laminowane w różnych wzorach, na przykład drewnopodobne
  • płyty fornirowane drewnem naturalnym
  • płyty z drewna naturalnego
  • lustra różnych typów, na przykład przyciemnione
  • szkło przezroczyste, mleczne, przyciemniane
  • drukowane w różne wzory szkło
  • materiały naturalne – rattan, bambus

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w szafach wnękowych najczęściej stosuje się drzwi przesuwne, ale szafy przesuwne tego rodzaju nie są jedyną możliwością. Także zakład może wykonać szafę z tradycyjnymi drzwiami rozwieranymi czy też z drzwiami harmonijkowymi.

Jak zamawia się szafę na wymiar?

Zakłady wykonujące szafy wnękowe na zamówienie zapewniają swoim klientom kompleksową i profesjonalną obsługę, która obejmuje wszystkie czynności – od projektu do montażu umeblowania.

Współpraca rozpoczyna się od konsultacji z klientem oraz od pobrania wymiarów z miejsca, gdzie szafa ma być zamontowana – dzięki temu będzie idealnie dopasowana. Następnie, na podstawie uzyskanych informacji projektant zakładu stolarskiego przygotowuje w specjalnym programie komputerowym projekt szafy. Po jego zatwierdzeniu rozpoczyna się produkcja.

Czas oczekiwania na wykonanie szafy na wymiar to zwykle kilka tygodni, niemniej jednak w przypadku bardziej skomplikowanych projektów czas realizacji może się wydłużyć. Gdy szafa będzie już gotowa, ekipa zakładu stolarskiego przywozi ją na miejsce i przeprowadza montaż.

Gdzie można zamówić szafę wnękową?

Aktualnie szafy wnękowe na wymiar można zamówić w wielu zakładach stolarskich specjalizujących się w realizacji mebli na wymiar.

W Krakowie usługi tego rodzaju oferuje firma Wood Works Studio, która realizuje dla swoich klientów różne rodzaje mebli na zamówienie, w tym meble kuchenne, meble łazienkowe, szafy na wymiar, meble biurowe i inne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!