Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Pokój powinien funkcjonalny, posiadać wydzielone strefy do nauki i zabawy, a przy tym podobać się dziecku. Jakie trendy dominują w 2021 roku? Podpowiadamy, jak urządzić modny pokój dla dziecka.

Wystrój w pokoju dziecięcym powinien sprzyjać takim aktywnościom, jak zabawa, nauka oraz wypoczynek. Dodatkowo, aranżacja pokoju powinna pozytywnie wpływać na samopoczucie Twojej pociechy. W trendach wnętrzarskich na 2021 rok dominują więc neutralne i jasne kolory oraz naturalne tkaniny, dzięki którym pokój zyskuje wystrój przytulnego azylu, w którym Twoje dziecko na pewno będzie czuło się bezpiecznie. We wnętrzu nie może zabraknąć również zieleni i kwiatów. Intensywne kolory powinny natomiast zostać ograniczone do roli pojedynczych akcentów. Przyjrzyjmy się tym trendom dokładniej.

Funkcjonalność i wygoda

Pokój dziecięcy to przestrzeń, która łączy w sobie wiele różnych funkcji takich, jak wypoczynek, zabawa i nauka. Nowoczesny pokój dla dziecka powinien być więc funkcjonalny oraz zapewniać odpowiednie warunki do każdej z nich. Urządzając pokój dla swojej pociechy, nie możesz zapomnieć również o jej zainteresowaniach! Jak pogodzić te wszystkie aspekty w jednym pomieszczeniu? Trendy wnętrzarskie na 2021 rok proponują podział przestrzeni na funkcjonalne strefy. Możesz tego dokonać poprzez wprowadzenie ścianek działowych. Przykładem mogą mieszkania dwupokojowe na sprzedaż w Krakowie, które stwarzają takie możliwości aranżacyjne. Do podziału przestrzeni możesz również wykorzystać meble, takie jak dwustronny regał na zabawki i książki lub mebel z łóżkiem na antresoli i miejscem na biurko.

Inspiracje naturą

Pokój Twojego dziecka powinien być wnętrzem harmonijnym oraz stworzonym dla relaksu. Zbyt duża ilość intensywnych kolorów oraz wzorów mogłaby negatywnie odbić się na samopoczuciu dziecka i nadmiernie go pobudzać. W 2021 roku kładzie się nacisk na codzienną harmonię i równowagę, której sprzyjają kolory oraz materiały inspirowane naturą. Dobrze sprawdzą się więc beże, odcienie jasnej szarości oraz biel. Jasne kolory rozświetlą pokój i wpłyną na poczucie bezpieczeństwa Twojego dziecka. Naturalne tkaniny sprawią, że wnętrze będzie przytulne. Wprowadzenie do wystroju żywych roślin korzystnie wpłynie na powietrze oraz wyrobi w Twoim dziecku poczucie odpowiedzialności podczas codziennej pielęgnacji.

Kolorowe akcenty

Dziecięcy pokój powinien jednak być przede wszystkim odpowiadać na potrzeby Twojego dziecka. Można to osiągnąć wprowadzając do przestrzeń kolorowe akcenty w postaci obrazków, wygodnych poduszek, dywaników i zasłon oraz oczywiście ulubionych zabawek pociechy oraz innych przedmiotów, dzięki którym będzie mogło rozwijać swoje zainteresowania. Urządzając pokój dziecięcy zapytaj dziecko o oczekiwania i marzenia, dzięki czemu wspólnie będziecie mogli stworzyć funkcjonalne i komfortowe wnętrze, w którym Twoja pociecha będzie lubiła spędzać czas.