Hotel Mercure Stare Miasto świętował swoje pierwsze urodziny, z tej okazji 12 października hotel zorganizował imprezę urodzinową z mocnym przytupem. Redakcja dostała zaproszenie za co bardzo dziękujemy, zrobiliśmy również wywiad z Liderem Regionalnym Kraków Katowice z panem Stephenem Hadleyem.

 

Rozmówca: Stephen Hadley - Lider Regionalny Kraków Katowice


Stephen Hadley

 

Kraków Dla Was: Witam, chce bardzo podziękować za możliwość udzielenia wywiadu, jest to dla nas duże wyróżnienie jak i powód do dumy.

Przyznaje, że Hotel Mercure Stare Miasto robi piorunujące wrażenie swoim wystrojem, a pozytywnie nastawiona obsługa witająca gości w strojach krakowskich to strzał w dziesiątkę.

Jak Państwo dokonali zatrudnienia tak jakościowego personelu w tak krótkim czasie, skoro w Krakowie jest coraz mniejsze bezrobocie?

 

Stephan Hadley: W hotelu została wykorzystana nowatorska metoda zatrudnienia pracowników w trybie „Open Day”, w ramach tej formuły zatrudniliśmy 80% personelu (z ok. 80 osób). Istnieje możliwość, że idea ta zostanie nagrodzona międzynarodową nagrodą  International Hotel Awards.Kraków Dla Was: Co Państwa zainspirowało do otwarcia hotelu w mieście, który jest mocno nasycony branżą hotelarska?Stephan Hadley: Oczywiście Kraków był wśród miast, gdzie chcieliśmy zaistnieć - zaczęliśmy od naszych marek Ibis Novotel, i ibis Budget , później przyszła pora na Mercure. Zależało nam na tym, ponieważ Mercure i jego koncept, polega na tym by każdy z hoteli wpasowywał się w tkankę miasta, zarówno jeśli chodzi o jego historię  jak i architekturę. Bardzo ważna jest dla nas również tradycja, dlatego w hotelu Mercure Kraków Stare Miasto, mamy oryginalny i jedyny w swoim rodzaju design z historycznymi elementami. Wielkim sukcesem jest też 80-osobowa załoga, która w tej chwili stawiana jako wzór i benchmark dla wszystkich innych hoteli, nie tylko Mercure, ale i całej sieci Accor. Bardzo doceniamy ich zaangażowanie i ogromne doświadczenie pomimo młodego wieku. To co nas charakteryzuje to unikatowy poziom serwisu, stąd na pewno pojawiająsię tak wysokie oceny klientów hotelu Mercure Kraków Stare Miasto.


Kraków Dla Was: Jak przebiegała budowa hotelu?


Stephan Hadley:
Współpraca z miastem i władzami miasta przy jego budowie układała się od samego początku bardzo pomyślnie, może dlatego, że ta współpraca jest wieloletnia, ze względu na budowę poprzednich hotel sieci Accor. Jesteśmy postrzegani jako długoterminowy inwestor, któremu można zaufać. Wyzwaniem natomiast było zbudowanie hotelu, który będzie nawiązywał do tradycji krakowskiej, i do stylu królewskiego. Wnętrza hotelu oddają duszę klimatu tego miasta i dobrego stylu. Przykładem są m.in. fotele przypominające królewski tron, złote lampy nawiązujące designem do królewskich koron, dywany przypominające arrasy, a także posadzka w lobby, wykonana na wzór tej znajdującej się na Wawelu. W recepcji wita gości multimedialny portret Barbary Radziwiłłówny, który co kilkanaście minut ożywa, zabierając gości a wędrówkę po Krakowie. Atrakcją jest też brandwall marki Mercure, czyli czterometrowa ściana w nowoczesnym lobby z wydrukowanymi w technologii 3D kopiami głów Wawelskich. Wnętrza hotelu zachwycają unikatowym wystrojem i historią, którą można odnaleźć na każdym kroku. Muszę przyznać, że na nasze otwarcie czekali wszyscy - również władze miasta Krakowa, turyści, czy prywatni krakowiacy lubiących zjeść w dobrych restauracjach. Formuła na chwilę obecną się sprawdziła, ponieważ jest wielu gości do nas wraca… nawet dużymi grupami.Kraków Dla Was: Klienci, którzy wracają to wielki sukces dla Hotelu, nieprawdaż?

Stephen Hadley: Tak oczywiście, niezależnie od wystroju czy poziomu hotelu, bardzo ważnym czynnikiem, decydującym o powrocie klientów jest… wymiana opinii o hotelu między gośćmi. Klienci największą wagę przywiązują do poziomu serwisu oraz obsługi. Oczywiście konkurencja wśród hoteli w Krakowie, również świetnie sobie radzi, to jednak nasz Hotel plasuje się na podium. Mogę zapewnić, że wszystkie opinie na nasz temat są szczere i są wynikiem zadowolenia naszych gości. Dzięki nim, nasz hotel znajduje się w ścisłej czołówce serwisu TripAdvisor, a należy przyznać, że konkurencja jest bardzo silna – obecnie jest 261 (!!!) hoteli z Krakowa na TripAdvisor.Kraków Dla Was: Przygotowując się do wywiadu, znalazłem informacje, że lokalizacja jest tak perfekcyjna, że dzięki niej można w kapciach zrobić sobie spacer na rynek w 10 minut?


Stephen Hadley:
(Usmiech) Tak, tak oczywiście i na dworzec kolejowy też jak i lotnisko w Balicach, dzięki połączeniu kolejowemu.


Kraków Dla Was: Zauważyłem, że macie bardzo nowoczesne centrum konferencyjne. Czy mógłby Pan o nim opowiedzieć?


Stephen Hadley: Tak, celowo zostało wybudowane nowoczesne centrum konferencyjne, ponieważ hotele zawsze powinny być przygotowane na możliwość przyjęcia klientów biznesowych. Decyzja ta wynika również z rosnącej bazy biurowców w Krakowie. Ostatnio powstało tutaj dużo nowych firm, ale również duzi gracze zakładają tu swoje siedziby. Kraków rośnie w siłę pod względem biznesowym – bardzo nas to cieszy.


Kraków Dla Was:
Ile osób jest w stanie pomieścić Wasze centrum konferencyjne?

Stephen Hadley: Centrum konferencyjne zostało przygotowane w ten sposób, aby mogło być adaptowane do różnego typu eventów - od małych spotkań biznesowych po duże wydarzenia branżowe czy bale. Największe wydarzenie dotychczas zorganizowaliśmy  na 700 osób, co jest rzadkością, w kontekście przestrzeni w centrum miasta. Taką ciekawostką może być jeszcze fakt, że gościliśmy tutaj wiele drużyn piłkarskich oraz sportowców z wielu krajów, dla takich sportowców przygotowujemy dania z wielu kuchni, serwowane w sposób brytyjski, francuski i tak dalej, więc jak widać, jesteśmy bardzo elastyczni.


Kraków Dla Was: Dzisiaj są obchodzone pierwsze urodziny Hotelu, jakie atrakcje przygotowali Państwo na tę okazję?


Stephen Hadley: Hotel ma swoją markę wpisane konkretne  eventy. W ramach sieci Mercure cyklicznie organizujemy Mercure Fashion Night. W Krakowie impreza będzie miała miejsce już drugi raz i to jest jedna z niespodzianek na dzisiejszą królewską urodzinową imprezę - autorką dzisiejszego pokazu mody jest projektantka Barbara Piekut, a wydarzenie poprowadzi Monika Zamachowska. Za muzyczną oprawę wydarzenia zadba Agata Nizińska. Gościć będziemy również uczestniczki programu rozrywkowego #Supermodelka Plus Size, który emitowany jest na antenie Polsatu.  Myślę, że na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy również czekają nas ciekawe wydarzenia – Sylwester, kolejne pokazy mody z cyklu Mercure Fashion Night, a także 2 urodziny Hotelu.


Kraków Dla Was: Czy planują Państwo dalszą ekspansję na Kraków.


Stephen Hadley: Jest to bardzo interesujące pytanie, na pewno planujemy dalszą ekspansję, ponieważ wierzymy w rozwój miasta i jego wciąż rosnący potencjał.


Kraków Dla Was: Super, w jakie Hotele planują Państwo inwestować bądź budować? W jakim standardzie będą to Hotele?


Stephen Hadley: Kraków jest miejscem, który na tyle dynamicznie się rozwija, że trzeba być tak naprawdę obecnym we wszystkich sektorach. Oczywiście zaobserwowaliśmy, że od lat w Krakowie wzrosło zapotrzebowanie na ekskluzywne obiekty hotelarskie, ale również o te w najmniejszej cenie. Zaobserwowaliśmy, że na przestrzeni ostatnich lat bardzo rozwinęły się hostele i hotele jednogwiazdkowe. Na pewno myśląc o rozwoju, będziemy myśleć o segmencie Budget . Z drugiej strony widzimy grupy zamożnych klientów z Indii czy Chin, którzy oczekują wysokiego poziomu usług oraz szukają ciekawych miejsc, w których mogą się zatrzymać. W Krakowie ilość turystów jest stała – obłożenie wynosi  ok. 80% w skali roku.


Kraków Dla Was:
Jakie obecnie macie obłożenie w Państwa Hotelu?


Stephen Hadley: Obłożenie mamy obecnie bardzo mocne, dużo większe niż się spodziewaliśmy w momencie otwarcia. To bardzo duży sukces dla Hotelu i jest to dla nas bardzo duże zaskoczenie, że będąc tylko rok na rynku ma już tak wysoki poziom obłożenia. Dokładnej liczby Pan Stefan nie chciał podać, ale jest to obecnie poziom ok. 70% obłożenia.


Kraków Dla Was: I ostatnie pytanie, czy macie Państwo atrakcyjną ofertę dla franczyzobiorców, którzy chcieliby sami posiadać tak piękny Hotel.


Stephen Hadley: Połowa hoteli należy do nas, druga zaś jest franczyzowa – najczęściej są to hotele Mercure oraz Hotele Ibis Styles, które wyróżniają się oryginalnym, wystrojem i designem. Wszystkie jednak charakteryzuje ten sam, wysoki poziom serwisu i długoletnie doświadczenie w zarządzaniu Hotelem. Coraz więcej lokalnych i pojedynczych Hoteli zaczyna być zainteresowanych, by jednak włączać się do sieci, z jednej strony, aby wykorzystywać połączony ruch między hotelami, ale także aby korzystać z już wypracowanych wzorców marketingowych i promocyjnych.

 

****

O Mercure

Sieć Mercure grupy AccorHotels zaprasza do wyjątkowych, inspirowanych lokalnie hoteli. Mercure to jedyna marka hoteli klasy średniej, która łączy siłę międzynarodowej grupy z bezkompromisowym podejściem do jakości oraz ciepłą atmosferą hoteli osadzonych w lokalnej społeczności. Hotele Mercure prowadzone przez entuzjastycznych hotelarzy goszczą podróżujących w celach biznesowych i turystów w wielu miejscach świata. Mercure to ponad 750 hoteli w 58 krajach, idealnie usytuowanych w centrach miast, nad morzem lub w górach.

O AccorHotels

Grupa AccorHotels to światowy lider w dziedzinie obsługi podróżnych i związanego z tym stylu życia oraz cyfrowych, innowacyjnych rozwiązań, oferujący wyjątkowe przeżycia w ponad 4200 hotelach, resortach i rezydencjach, jak również w ponad 10 000 ekskluzywnych prywatnych rezydencji na całym świecie.

mercure.com| accorhotels.com