Data wydarzenia: 11.09.2016 11:45 - 11.09.2016 14:00
Miejsce wydarzenia: Rynek Główny; Kraków

11 września w niedzielę centrum Krakowa zostanie opanowane przez jamniki. Dzieje się tak ponieważ krakowskimi ulicami przejdzie już po raz 22 "Marsz Jamników" organizowany przez Radio Kraków we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa.

W tym roku oprócz barwnego pochodu i konkursowych emocji przygotowanych dla uczestników Marszu (konkurs na najbardziej paradnego jamnika), Organizatorzy będą pomagać i o pomaganiu rozmawiać. A pomóc chcą najsmutniejszym i najbardziej zapomnianym psiakom -  opuszczonym psom seniorom ze schronisk i przytulisk.

Na scenie pod Ratuszem swój finał będzie miała akcja „Pieskie życie zmieniamy na dobre”, podczas której Radio Kraków wraz ze swoimi słuchaczami szukało dobrych domów dla psich seniorów z krakowskiego schroniska. O psach seniorach nie zapomni się także podczas Marszu. Na jednym z 10 stoisk umiejscowionych wokół sceny pod Ratuszem prowadzona będzie zbiórka karmy w puszkach dla psich seniorów z podkrakowskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach – organizatorzy liczą na pomoc i włączenie się w akcję zbiórki karmy nie tylko właścicieli psów i uczestników marszu, ale też wszystkich krakowian. Ze względu na specjalne wymagania i dolegliwości starszych psów w oznaczonym namiocie zbierana będzie wyłącznie karma mokra (w puszkach i saszetkach) i w miarę możliwości - wysokogatunkowa

Organizatorzy na „Marsz jamników” przygotowali także liczne atrakcje i dla czworonogów i dla ich właścicieli. Na stoiskach wokół sceny będzie można bezpłatnie zasięgnąć porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Stoiska będą czynne od godziny 10:00 do 14:30. Do dyspozycji jamników i ich właścicieli będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy i zawodowy petsitter. Śledzącym aktualne trendy mody poleca się też profesjonalny salon psiej piękności, w którym bezpłatnie będzie można ostrzyc i wytrymować swojego pupila a tym, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela – punkt bezpłatnego czipowania. Dzięki wszczepieniu specjalnego mikroczipa, w razie zaginięcia psa, łatwiej można go odnaleźć, nawet podczas zagranicznych wojaży. W ramach stoisk zaplanowany został także punkt informacyjny „Zielonej Strefy” małopolskiej policji, na którym policjanci służyć będą poradami, w jaki sposób reagować na agresję wobec zwierząt, znęcanie się i złe traktowanie oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy, a wolontariusze Fundacji Psi Los opowiedzą o idei psiej adopcji.

Scenariusz Mar
szu Jamników 2016

  • Godz. 11:45: Zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu
  • Godz. 12:00: Rozpoczęcie pochodu
  • Godz.12:30: Przybycie pochodu na Rynek Główny.

Na scenie pod Ratuszem:

  • finał akcji adopcyjnej psich seniorów z krakowskiego schroniska "Pieskie życie zmieniamy na dobre"
  • konkurs na "najbardziej paradnego jamnika”
  • Godz. 13:45 - ogłoszenie wyników konkursu na. "najbardziej paradnego jamnika” i wręczenie nagród
  • Godz. 14:00 - zakończenie oficjalnej części imprezy

Dodatkowo od godz. 10:00 do 14:30 na stoiskach w pobliżu sceny:

  • zbiórka mokrej karmy w puszkach i saszetkach kramy w puszkach dla psów seniorów z podkrakowskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach
  • bezpłatne usługi dla psów i porady psich ekspertów