Precyzyjne skoki przez przeszkody, emocjonujące powożenie zaprzęgami, widowiskowy wszechstronny konkurs konia wierzchowego czy magiczne pokazy dla publiczności – to tylko wybrane punkty programu międzynarodowych zawodów jeździeckich Cavaliada Tour, które od 28 lutego do 3 marca odbędą się w TAURON Arenie Kraków. To historyczne wydarzenie – zawody jeździeckie po raz pierwszy zostaną zorganizowane w tej nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w stolicy Małopolski.

Cavaliada Tour jest jednym z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w tej części świata. Z roku na rok rośnie jego jakość i ranga, a wraz z nią liczba zgłaszających się jeźdźców i koni. W 2019 roku, oprócz zawodów w Poznaniu, Lublinie i Warszawie, cykl Cavaliada Tour poszerzył się o nową lokalizację – Kraków.

Od najbliższego czwartku do niedzieli widzowie zgromadzeni w TAURON Arenie Kraków będą mogli zobaczyć zmagania sportowców w czterech konkurencjach jeździeckich: skoki przez przeszkody, wszechstronny konkurs konia wierzchowego, ujeżdżenie i powożenie. Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność widowiskowych konkursów, jak czwartkowa „Potęga skoku”, piątkowy „Venus vs Mars” (kobiety kontra mężczyźni), sobotni szybki i muzyczny „Speed&Music”, Lotto Eventing Tour, a także Halowy Puchar Polski w Powożeniu.

- Tysiące kibiców na trybunach, którzy dopingują swoich zawodników, światła, atmosfera, muzyka. To wszystko sprawia, że Cavaliada jest niepowtarzalna. Ludzie, zawodnicy i konie z edycji na edycję są coraz lepsi – mówi Bartłomiej Kwiatek, lider rankingu Driving Cup i mistrz świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi.

Cavaliada w Krakowie to  także kolejna okazja dla zawodników uczestniczących w konkurencji skoków przez przeszkody do rywalizacji na wyjątkowej arenie i do zdobycia cennych punktów do światowego rankingu. O zwycięstwo w PKO Grand Prix Krakowa walczyć będzie Krzysztof Ludwiczak, lider rankingu Cavaliada Tour i zwycięzca Grand Prix Cavaliady w Lublinie.

- W Krakowie chciałbym ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Wygrana w Cavaliada Tour to mój główny cel na sezon halowy, dlatego trenujemy razem z Nordwindem, moim podstawowym koniem na cykl Cavaliady, by ponownie zmierzyć się z rywalami – podkreśla Krzysztof Ludwiczak.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej cavaliada.pl.