Już 4 lutego w Światowy Dzień Walki z Rakiem odbędzie się wyjątkowy charytatywny koncert Dawida Podsiadło, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność Centrum Psychoonkologii Unicorn. Jeden z najpopularniejszych w Polsce muzyków zagra, aby zdobyć środki na pomoc psychoonkologiczną dla dzieci i dorosłych chorujących onkologicznie.

Dawid Podsiadło to obecnie jeden z najsłynniejszych muzyków w Polsce. Jego wydany
w ubiegłym roku album „Małomiasteczkowy” pokrył się Potrójną Platyną w ciągu dwóch miesięcy sprzedaży, a „Małomiasteczkową Trasę” widziało w sumie ponad 100 tysięcy fanów. Na pierwszą część nadchodzących koncertów „Wielkomiejski Tour” bilety wyprzedały się w 4 minuty. Niedawno artysta otrzymał Paszport Polityki w kategorii Muzyka popularna.

Tym razem młody muzyk ponownie pozytywnie zaskoczył i zdecydował się wesprzeć dzieci i dorosłych chorujących onkologicznie, którzy korzystają z pomocy Stowarzyszenia Unicorn. Wyjątkowy charytatywny koncert odbędzie się 4 lutego 2019 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Będzie to niezwykła okazja, aby zapewnić sobie niezapomniane wrażenia artystyczne, ale także pomóc osobom chorującym na nowotwory!

Bilety-cegiełki są do nabycia na stronie www.ebilet.pl. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na działalność Centrum Psychoonkologii Unicorn w Krakowie.


Stowarzyszenie UNICORN od 20 lat pomaga chorym na nowotwory i ich bliskim w rehabilitacji psychofizycznej po rozpoznaniu choroby, przez cały proces leczenia, a także po nim. Jest zaliczane przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne do grona prekursorów opieki psychoonkologicznej w Polsce jako „organizacja rzetelna i wiarygodna, która z pasją, oddaniem i dużym potencjałem merytorycznym organizuje pomoc skierowaną do chorych onkologicznie
i ich rodzin”.

Członkami założycielami Stowarzyszenia oraz Ambasadorami Centrum Psychoonkologii są Państwo Barbara i Jerzy Stuhrowie.

Od ponad czterech lat Stowarzyszenie prowadzi pierwsze w Polsce stacjonarne Centrum Psychoonkologii Unicorn przy ul. Zielony Dół 4 w Krakowie, w którym dzieci i dorośli chorujący onkologicznie oraz ich bliscy mogą skorzystać m.in. z indywidualnych konsultacji
z psychologiem, lekarzem czy fizjoterapeutą, warsztatów i treningów psychologicznych, zajęć ruchowych oraz warsztatów dietetycznych. W tym miejscu osoby chorujące na nowotwory uczą się zdrowego myślenia, akceptowania swoich ograniczeń, radzenia sobie z lękiem i innymi niepożądanymi emocjami oraz wspomagania swojego organizmu w procesie zdrowienia.


W poprzednich latach Centrum Psychoonkologii Unicorn wspierali m.in.:

- Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Ignacy Gogolewski grając spektakl „32 Omdlenia”(2016 r.)
- Jimek (Radzimir Dębski) x Mioush x NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia) grając wyjątkowy koncert w ramach swojego wspólnego projektu (2017 r.)
- Maciej Stuhr, Kuba Badach, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka i Big Collective Band Wiesława Pieregorólki organizując charytatywny wieczór kabaretowy „Maciej Stuhr wraca na pole” (2018 r.).