Data wydarzenia: 27.08.2016 13:00 - 28.08.2016 18:00
Miejsce wydarzenia: Radziszów

Starosta krakowski serdecznie zaprasza na XVIII Dożynki Powiatu Krakowskiego, które odbędą się w sobotę oraz niedzielę, 27 i 28 sierpnia w Radziszowie w gminie Skawina.

Święto Dziękczynienia to szczególny dzień w roku, podczas którego rolnicy mogą podsumować żniwa i cieszyć się zbiorami. Ta niezwykle ważna i doniosła uroczystość to okazja by im podziękować oraz okazać szacunek za wielki trud i codzienny wysiłek, dzięki któremu na nasze stoły trafiają plony z pól, ogrodów, łąk i sadów.

Tegoroczne obchody Święta Plonów rozpoczną się polowa mszą świętą, która odbędzie się na placu przy kościele świętego Wawrzyńca w Radziszowie. W trakcie trwania mszy poświęcone zostaną dożynkowe wieńce, symbolizujące plony naszej ziemi.
Następnie barwny korowód przejdzie ulicami Radziszowa, a prowadzony będzie on przez Kapelę Radziszowską.
W programie uroczystości znajdują  się między innymi: obrzęd dożynkowy, prezentacja i konkurs wieńców, wręczenie nagród najlepszym rolnikom z terenu powiatu krakowskiego oraz liczne dodatkowe atrakcje: stoiska twórców ludowych, występy regionalnych artystów, zabawa taneczna i wiele innych.