Data wydarzenia: 13.06.2016 20:00 - 13.06.2016 23:00
Miejsce wydarzenia: Teatr74; Zabłocie 9a/9b; 30-701 Kraków

13 czerwca w Teatrze74, odbędzie się pokaz spektaklu „Infantka” według tekstów tragedii Piera Paolo Pasoliniego „Calderon” i „Orgia” w przekładzie Ewy Bal w reżyserii Błażeja Tokarskiego. Będzie to pierwszy spektakl Teatru74 pokazywany w Warsztacie, nowej alternatywnej przestrzeni stworzonej przez grupę pasjonatów na Zabłociu. Teksty dla teatru Pasoliniego są niezwykle rzadko wystawiane na polskich scenach. W „Infantce” po raz pierwszy w historii polskiego teatru pokazane zostaną fragmenty „Calderona”.

Reżyseria, scenariusz, oprawa muzyczna i scenografia: Błażej Tokarski 
Kostiumy : Monika Laskowska 
Współpraca dramaturgiczna : Joanna Dryś 
Obsada: Dominika Sułtan, Sylwia Prokop, Karina Shorets, Joanna Dryś, Patrycja Cieślak, Tomek Gąsior, Krzysztof Sokołowski, Błażej Tokarski 
Miejsce : Warsztat, Zabłocie 9a/9b, Kraków 
Bilety: wstęp bezpłatny lub płać ile chcesz 
Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. 

Zespół Teatru74 wyrusza w niebezpieczną, lecz fascynującą podróż wgłąb tragedii włoskiego poety i reżysera. Postaci zaczerpnięte z dramatów „Orgia” i „Calderon” stanowią tu pretekst dla poszukiwań młodych twórców w obrębie świata snów, halucynacji i profetycznych wizji. Czas i śmierć zostają tu unieważnione i zastępuje je pozbawione jakichkolwiek ram, nieustające śnienie. 
Młode małżeństwo postanawia odprawić w zaciszu swojego mieszkania przerażający rytuał, który ma na celu przywrócenie dawno utraconych rzeczywistości. Tytułowa orgia z tragedii Pasoliniego nie ma nic wspólnego z poszukiwaniem doznań czy poszerzaniem obyczajowych granic – jak wszystko co związane z religią jest śmiertelnie poważna. Małżonkowie poddający swoje ciała pełnemu przemocy i wyuzdania eksperymentowi nie pragną niczego więcej jak tylko ostatecznego poznania. Czy jednak są gotowi na to, co zobaczą „pod drugiej stronie”? 

<< Pokaż mi swoje rany. Te pradawne znaki, które sami będziemy musieli odczytać. >> 

Mieszkanie małżonków nawiedzane jest przez duchy. Wśród nich hiszpańska królewna Rosaura doświadcza kolejnych rzeczywistości, nieustannie odmawiając uznania ich za swoje własne. Swoje życie i tożsamość nazywa snem, nie potrafi jednak określić kim miałaby być na jawie. Czy któryś z jej snów jest jej prawdziwym życiem, czy może dziewczyna jest tylko zabawką w rękach tajemniczej, demonicznej Królowej Lupe, która zdaje się rządzić światem wiecznie śniących duchów? 

<< Jesteśmy wszystkim tym, co być może. >> 

Wstęp na premierowe spektakle jest bezpłatny. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pośrednictwem adresu mailowego teatr74@gmail.com. Wszelkie szczegółowe informacje na temat spektaklu dostępne są na facebookowej stronie Teatru74 i pod podanym adresem mailowym.