Data wydarzenia: 23.04.2018 20:00 - 23.04.2018 23:00
Miejsce wydarzenia: Tauron Arena Kraków

Legendy rocka, a wśród nich m.in. Francis Rossi ze Status Quo, John Helliwell i Jesse Siebenberg z Supertamp, Eric Bazilian z The Hooters czy Michael Sadler z zespołu Saga. A wszystko to wzbogacone o symfoniczne brzmienie i zamknięte w trzygodzinnym show. To pierwszy raz, kiedy Rock Meets Classic odwiedzi Polskę. Światowej sławy muzycy rockowi zagrają już 23 kwietnia 2018 w Krakowie i dzień później w Łodzi.

Fanom mocnego brzmienia tego wydarzenia nie trzeba prezentować. Rock Meets Classic to seria koncertów, w których udział biorą światowe gwiazdy rocka przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej. Od 8 lat koncerty w ramach RMC przyciągają rzesze odbiorców z całego świata. Na początku 2018 roku Rock Meets Classic rozpoczyna kolejną spektakularną trasę po Europie. W kwietniu na polskich fanów czekają aż dwa koncerty, podczas których legendy rocka zaprezentują się w niecodziennym, symfonicznym wydaniu. Na scenie wystąpią: Francis Rossi z zespołu Status Quo, Leo Leoni i Nic Maeder z Gotthard, John Helliwell i Jesse Siebenberg z Supertramp, Eric Bazilian z The Hooters, Michael Sadler z zespołu Saga. Muzykom towarzyszyć będzie The Mat Sinner Band z Orkiestrą Symfoniczną RMC. Polskie koncerty Rock Meets Classic odbędą się 23 kwietnia 2018 w Tauron Arena Kraków i 24 kwietnia 2018 w Atlas Arenie w Łodzi. Za organizację wydarzenia odpowiada JVS Group.

Do tej pory Rock Meets Classic odbyło się w pięciu krajach, a ponadpółmilionowa publiczność bawiła się przy występach takich gwiazd, jak: Ian Gillan (Deep Purple), Alice Cooper, Don Felder (Eagles), Steve Lukather (Toto), Joey Tempest (Europa) czy Midge Ure (Ultravox).

Kogo dokładnie zobaczymy na scenie podczas ROCK MEETS CLASSIC 2018? Czytajcie dalej!

Francis Rossi, założyciel, wokalista i gitarzysta zespołu STATUS QUO

Historię sukcesu Francisa Rossy i jego zespołu Status Quo najlepiej oddają liczby. Zespół powstał w 1967 roku i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup rockowych na świecie. Do chwili obecnej wydali 30 albumów studyjnych, ponad 100 singli, a sprzedaż ich płyt sięga 120 milionów. Zagrali ponad 5 000 koncertów, w ponad 80 krajach. Na ich występach bawiło się dotychczas 25 milionów fanów. Francis Rossi jest liderem zespołu, a jego głos i dźwięk gitary jest znakiem rozpoznawczym Status Quo. Rossi jest charyzmatycznym artystą światowego formatu, który po raz kolejny pokaże swój muzyczny geniusz podczas Rock Meets Classic.

Leo Leoni and Nic Maeder, gitarzysta i wokalista szwajcarskiego zespołu rockowego GOTTHARD

25 lat temu Gotthard wypłynął z rodzinnego Ticino podbijając świat muzyki czystym, nieokiełznanym, potężnym rockowym brzmieniem. Do tej pory są niekwestionowanymi mistrzami swojego rzemiosła, o czym świadczy chociażby ściana ich studia pokryta wieloma platynowymi albumami. Gotthard to najpopularniejszy szwajcarski zespół, który od lat pozostaje w czołówce światowego rocka.  

John Helliwell (saksofonista) and Jesse Siebenberg (wokalista) zespołu SUPERTRAMP

Zespół Supertramp zdobył międzynarodowy sukces dzięki albumowi „Breakfast in America” z 1979 roku, który otworzył im drogę do grania międzynarodowych tras koncertowych na największych stadionach. Na kartach historii muzyki zapisali się dzięki stworzeniu ponadczasowych przebojów: „Logical Song”, „It's Raining Again" i „Give A Little Bit". Podczas swojej kariery sprzedali 60 milionów albumów. Wirtuozerska gra Johna Helliwella na saksofonie nadaje zespołowi charakterystyczny styl. Z kolei Jesse Siebenberg – główny wokalista zespołu – przenosi dźwięk Supertramp w inny wymiar. Podczas ich występów zawsze wyzwala się trudna do opisania energia i atmosfera, dzięki którym ich występy są niezapomnianym przeżyciem.

Eric Bazilian z zespołu THE HOOTERS

Eric jest liderem The Hooters i to on głównie odpowiada za charakterystyczny dźwięk tej formacji. Zespół po raz pierwszy zyskał rozgłos po koncercie Live Aid, który zagrali 13 lipca 1985 roku w Filadelfii. To był przełomowy moment, po którym piosenki zespołu zajmowały czołowe lokaty na listach przebojów. Ich najbardziej rozpoznawalnymi singlami są „All You Zombies", „Johnny B." i „Satellite". Eric Bazilian odniósł także sukces jako kompozytor piosenek m.in. dla Cyndi Lauper, Bon Joviego, Patty Smith, Robbie’go Williamsa i Billy’ego Idola. Eric pojawił się podczas Rock Meets Classic Tour 2013, po serii tych wydarzeń fani żądali jego powrotu.

Michael Sadler z zespołu SAGA

Michael Sadler jest wokalistą i multiinstrumentalistą kanadyjskiego zespołu rockowego Saga. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów w 20 krajach i sprzedała 8 milionów płyt, zapisując się tym samym w historii światowego rocka. Na początku 2017 roku zespół Saga ogłosił zawieszenie współpracy, zaraz po zakończeniu wyprzedanej trasy koncertowej. Dziennikarze muzyczni zgodnie orzekli, że „Sadler w 2017 roku brzmiał lepiej niż kiedykolwiek” – to doskonała zapowiedź jego koncertów w trakcie Rock Meets Classic w 2018 roku, podczas których muzyk zagra swoje największe hity: „Wind Him Up" czy „On the Loose".

Rock Meets Classic nie może się oczywiście odbyć bez Mat Sinner Band i RMC Symphony Orchestra, którzy każdego roku wzbogacają wielkie rockowe hity o nowe symfoniczne brzmienie.

 

ROCK MEETS CLASSIC 2018 | Koncerty w Polsce:                                   

 

Bilety dostępne za pośrednictwem strony: www.eventim.pl

Organizator: JVS Group
Więcej informacji: www.jvsgroup.cz/pl oraz www.facebook.com/jvsgrouppl