Gra edukacyjna, pokazy rekonstruktorów, unikatowe zdjęcia i dokumenty, a także mnóstwo innych pamiątek znajdzie się na mobilnej wystawie Muzeum AK, która 6 i 7 maja stanie na Placu Wolnica.

W czasie dwudniowego pikniku historycznego pracownicy Muzeum AK będą zachęcać mieszkańców do przekazywania pamiątek i świadectw o wydarzeniach związanych z Akcją „Burza”. Młodzież szkolna zaproszona jest do udziału w wielkoformatowej grze edukacyjnej „Śladem Armii Krajowej i Mapa Akcji „Burza”. Zaplanowano także wiele konkursów z nagrodami i spotkań dla osób zainteresowanych historią II wojny światowej.

Na drodze mobilnej wystawy Muzeum AK „Śladem Armii Krajowej i Mapa Akcji „Burza” w Małopolsce” znalazło się osiem miejscowości z Małopolski, gdzie rozgrywały się wydarzenia mające wpływ na przebieg działań zbrojnych w ramach Akcji „Burza”. 6 maja muzealny kontener stanie na Placu Wolnica. Od godz. 11.00 do godz. 16.00 będzie można podziwiać wyczyny rekonstruktorów, brać udział w konkursach i dzielić się historycznymi pamiątkami dotyczącymi zapomnianych bohaterów Armii Krajowej. 7 maja od godz. 10.00 do godz. 15.00  zaplanowano atrakcje dla młodzieży szkolnej. W kolejne weekendy mobilna wystawa odwiedzi kolejno: Wadowice, Olkusz, Myślenice, Nowy Targ, Nowy Sącz, Miechów i Tarnów.

Detale akcji na www.muzeum-ak.pl. Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.