Niezależnie od wieku, stażu żeglarskiego, wzrostu, wagi, koloru włosów i mnóstwa innych rzeczy, które nas różnią – w dniu 1 czerwca wszyscy jesteśmy dziećmi. Trochę starszymi i trochę młodszymi, ale jedno co na pewno połączy w tym dniu seniorów i dzieci z Klubu Żeglarskiego Horn Kraków to wspólny spływ Wisłą!

W ten szczególny dzień KŻ HORN Kraków organizuje wspólny spływ Wisłą, który rozpocznie się rano w Tyńcu, a skończy na przystani Yacht Klubu Polski w Mogile. Wydarzenie potrwa cały dzień, a o 13.00 uczestnicy zatrzymają się na wysokości Wawelu na krótka przerwę.

 

Z pięknego Tyńca, spod Klasztoru Benedyktynów uczestnicy mają do pokonania długa trasę, a po drodze między innymi Śluzę Kościuszko, Most Zwierzyniecki, Most Dębnicki, Most Grunwaldzki, Most Piłsudskiego, Kładkę Bernatka, Most Powstańców Śląskich, Most Kolejowy, Most Kotlarski, Śluzę Dąbie, a ostatnim mijanym mostem na trasie będzie Most Wanda.

 

Flota obejmuje trzy jachty klasy Omega, na których popłyną seniorzy oraz ok. 20 jachtów klasy Optimist, na których będą płynęły dzieci na części trasy. Całość będzie wyglądać widowiskowo, warto na chwilę przystanąć i zobaczyć tyle żagli (dużych i małych) na Wiśle.

 

Klub Żeglarski Horn Kraków od lat zajmuje się propagowaniem żeglarstwa poprzez organizację zajęć dla najmłodszych (Krakowska Akademia Optimista), zajęć dla seniorów, kursów dla młodzieży i dorosłych, rejsów oraz regat. Klub prowadzi sekcję sportową dla klas Optimist, Laser 4,7, Laser Radial, Open Skiff.

 

 

Przystań Nad Zalewem Bagry Wielkie

Klub Żeglarski Horn Kraków

30-733 Kraków ul. Kozia 22

www.hornkrakow.pl