Połączenie telewizora z siecią bezprzewodową zajmuje zaledwie chwilę, otwiera jednak przed Tobą zupełnie nowe możliwości rozrywki. Jak uruchomić telewizję przez Internet?

Czym jest telewizja przez Internet?

Telewizja przez Internet to niebywale wygodne i komfortowe rozwiązanie, które coraz częściej gości w naszych gospodarstwach domowych. Zalet tej technologii jest ogromnie wiele, wśród najważniejszych warto wymienić chociażby niesamowitą jakość dźwięku i obrazu, liczne dodatkowe funkcje, możliwość obsługi aplikacji czy przeglądarki internetowej, a także korzystanie z serwisów streamingowych oraz bibliotek filmów VOD. Bezprzewodowe połączenie telewizora z routerem Wi-Fi niesie za sobą także inne korzyści – w ten sposób możesz bowiem zapomnieć o plątaninie kabli czy kłopotliwym łączeniu ze sobą urządzeń znajdujących się w różnych pomieszczeniach. Wnętrze domu czy mieszkanie będzie zatem wyglądało schludniej i estetyczniej.

Aby telewizja przez Internet zagościła w Twoim domu, konieczne jest posiadanie telewizora. Na szczęście obecnie niemal każdy odbiornik ma moduł Smart, który pozwoli Ci na sprawne połączenie z siecią. Wybierz też dostawcę tego typu usług – warto zwrócić uwagę na ofertę operatora INEA, który oferuje telewizję światłowodową opartą na łączu symetrycznym z nowoczesnym dekoderem bezprzewodowym i możliwością wyboru konkretnych paczek tematycznych kanałów bez zobowiązań. Samo podłączenie telewizora z Internetem jest naprawdę proste i nie powinno Ci sprawić żadnych problemów – nawet za pierwszym razem.

Jak podłączyć telewizor do Internetu?

Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie parametrów sieci w Twoim domu. Jeśli łącze ma zbyt niską prędkość transmisji danych lub przepustowość, może dochodzić do różnego rodzaju zakłóceń lub opóźnień np. podczas oglądania filmów online. Problemów tych możesz uniknąć wybierając stabilny Internet światłowodowy oparty na łączu symetrycznym, który zapewnia taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych.

Jeżeli z siecią wszystko jest w porządku, można przejść do faktycznego podłączenia telewizji bezprzewodowej. Sama metoda może nieznacznie różnić się zależnie od posiadanego telewizora lub dostawcy Internetu, zazwyczaj jednak należy otworzyć menu i kliknąć w zakładkę „ustawienia”. Następnie wybierać opcje: „ogólne”, „sieć”, „ustawienia sieci” oraz wybrać z listy nazwę swojego Wi-Fi. Wpisz hasło i gotowe – telewizor jest podłączony do Internetu. Od teraz możesz korzystać z mnóstwa praktycznych funkcji, które w niesamowity sposób wzbogacą Twój świat rozrywki, wybierając np. swój pakiet telewizyjny. Ponadto do Twojej dyspozycji są serwisy streamingowe, biblioteki filmów VOD, YouTube, portale społecznościowe – a to wciąż dopiero początek. Telewizja przez Internet to przyszłość, która dzieje się dziś!

Telewizja przez Internet i słabe połączenie – co zrobić?

Po podłączeniu telewizora do Internetu bezprzewodowego czasem występują problemy z jakością sygnału. Na szczęście są proste sposoby na poprawę mocy działania i pozbycie się ewentualnych zakłóceń. Pamiętaj, aby nigdy nie stawiać routera na podłodze, gdyż znacząco obniża to efektywność jego pracy. Możesz też popracować nad ułożeniem anteny. Czasami winowajcą może być błędna częstotliwość lub kanał transmisji. Sprawdź również, czy Twój router ma możliwość zmiany mocy. Jeśli nie, postaw na wybór wzmacniacza sygnału Wi-Fi, dzięki któremu sygnał będzie równomiernie rozprowadzany w każdym pomieszczeniu. Jeśli problemy nadal występują, skontaktuj się ze swoim dostawcą usług lub producentem telewizora.